رای منفی جمهوریخواهانِ سنا برای شهادت بولتون علیه ترامپ

تهران– ایرنا– جلسه استیضاح دونالدترامپ رئیس جمهوری آمریکا در مجلس سنا که تا بامداد چهارشنبه(دوم بهمن) به وقت واشنگتن همچنان ادامه دارد، یازدهمین اصلاحیه ارائه شده از سوی دموکرات‌ها برای شهادت دادن جان بولتون، با رای منفی جمهوریخواهان همراه شده است.

شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان روز چهارشنبه با پخش زنده برگزاری جلسه دادگاه دونالد ترامپ گزارش داد، سنا در این دور با رای ۵۳ به ۴۷، با یازدهمین اصلاحیه ارائه شده از سوی « چاک شومر » رهبر اقلیت دموکرات‌ها در مجلس سنا برای احضار  جان بولتون به دادگاه را رد کردند.

این درحالی است که در همه الحاقیه و اصلاحیه‌هایی که تا پیش از این سوی دموکرات‌ها درباره احضار بولتون در جلسه استیضاح مطرح شده بود، جمهوریخواهان با آرای کامل (۵۳ رای)  در برابر آرای کامل دموکرات‌ها(۴۷ رای،‌ با این موضوع مخالفت کردند.
شومر به اعضای این مجلس گفت که بولتون شخصا برای شهادت در سنا،‌ اعلام آمادگی کرده است.

جمهوریخواهان بر دادگاه ترامپ سرپوش می‌گذارند
شبکه خبری سی‌ان‌ان گزارش داد: جری ندلر رئیس کمیته قضایی مجلس نمایندگان و یکی از ۹ مدیر استیضاح دونالد ترامپ در صحن مجلس سنا، رای جمهوریخواهان در رد احضار جان بولتون برای دادن شهادت را اقدامی برای سرپوش نهادن بر دادگاه ترامپ خواند.
وی در دادگاه ترامپ گفت: بسیار متاسفم؛ شاهد آن هستم که بسیاری از سناتورها با دادن رای مخالف، تلاش به سرپوش گذاردن به روند دادگاه دارند؛ دادن رای در رد احضار شهود در واقع رای دان بر ضد آمریکاست.۱۳۰۲ ۲۰۲۳

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha