توصیه‌های پلیس در کاهش سرقت اثربخش است

تهران-ایرنا- جانشین پلیس پیشگیری گفت: توجه به توصیه‌های پلیس در کاهش سرقت امری کلیدی است براین اساس سهم مردم در پیشگیری از وقوع سرقت مهم و چشمگیر است.

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه خبری پلیس سردار حمید عطائی افزود: پیشگیری از وقوع انواع سرقت، ایجاد نا امنی برای مجرمان و سارقان و ارتقاء احساس امنیت مطلوب در سطح کشور را از جمله اولویت های ماموریتی پلیس پیشگیری است و مبارزه با سرقت و استرداد اموال مسروقه به مال باختگان زمینه تداوم امنیت پایدار و افزایش اعتماد عمومی به پلیس را به دنبال دارد.

جانشین پلیس پیشگیری ناجا، فقر، بیکاری، اعتیاد، مهاجرت و حاشیه نشینی، اختلاف طبقاتی، بی توجهی و سهل انگاری در نگهداشت اموال را از جمله دلایل موثر در وقوع سرقت دانست و تاکید کرد: در این راستا همکاری و تعامل بیشتر مردم با پلیس در جهت کشف و پیشگیری از وقوع سرقت می تواند زمینه وقوع بسیاری از ناهنجاری‌ها را در جامعه از بین ببرد.

وی با اشاره به اینکه حذف زمینه های وقوع جرم و پیشگیری از سرقت تنها بر عهده پلیس نیست، افزود: پلیس با ماموریت های متنوع و متعددی مواجه است به گونه ای که هرساله به ماموریت های این سازمان درصد قابل توجهی افزوده می شود به همین دلیل همیشه نیازمند همراهی مردم از طریق "توجه و عمل به توصیه های کاربردی پلیس" و "افزایش سطح دانش اجتماعی" مردم هستیم.

سردار عطائی تصریح کرد: نیروی انتظامی به عنوان اصلی ترین نهاد برقراری نظم وامنیت در جامعه، وظایف عدیده‌ای را بر عهده دارد که در صدد هستیم علاوه بر همراه سازی مردم، اقدامات مداخله ای پلیس در زمینه پیشگیری از جرم خصوصا سرقت را با بهره‌گیری از رویکرد های علمی و تجربی توسعه دهیم.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: تشدید اقدامات فرهنگی، اجتماعی و طرح‌های انتظامی عامل مهمی در پیشگیری از سرقت و جرایم در جامعه است که امیدواریم با همکاری تمام نهادها و سازمان های مرتبط و مشارکت مردم به این مهم دست یابیم.

سردار عطائی به نقش پیشگیرانه مردم و ارگان های دولتی در جلوگیری از وقوع جرایم خصوصا سرقت اشاره و تاکید کرد: در راستای پیشگیری از وقوع جرم، پلیس های تخصصی، فرماندهان انتظامی و روسای کلانتری‌ها می توانند همزمان با اقدامات انتظامی و تشدید فعالیت‌ها به آگاه‌سازی شهروندان در راستای مراقبت از اموال و ترغیب به استفاده از سیستم های بازدارنده در اماکن خصوصی و عمومی گام های موثری در پیشگیری از وقوع جرایم بردارند.

وی در ادامه از هدفمند کردن واحد های گشتی در کوپ ها براساس ساعات پیک وقوع جرایم و اجرای طرح های پلیسی برای تحت کنترل قرار دادن نقاط جرم خیز خبر داد و افزود: با شناسایی نقاط جرم خیز توسط کوپ و برنامه ریزی مناسب جهت پوشش بیشتر نقاط جرم خیز و سر کشی مداوم از هر نقطه می توان پیشگیری از جرایم را مدیریت نمود.

این مقام انتظامی گفت: همانگونه که مقاومت و مشارکت دلاورمردان در عرصه های دفاعی، کشور را در برابر تهاجم نظامی سایر کشورهای متجاوز بیمه کرده است، وظیفه همگانی است تا در پیشگیری از بروز و ظهور جرایم مشارکت فعال داشته باشیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =