۲ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۱۷
کد خبرنگار: 906
کد خبر: 83643619
۰ نفر

برچسب‌ها

برف و یخبندان استان مرکزی را فرا می‌گیرد

اراک - ایرنا - مسوول پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی گفت: برف و یخبندان تا ۲۴ ساعت آینده نقاط مختلف این استان را فرا می‌گیرد.

«رضا مرادی» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بارش برف از صبح امروز (چهارشنبه) آغاز شده و پیش‌بینی می‌شود تا بامداد پنجشنبه ادامه داشته باشد و دمای هوا به‌ تدریج پنج تا ۱۰ درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد و سرمای هوا حداقل تا اواسط هفته آینده ادامه دارد.

وی بیان کرد: اختلال در تردد جاده‌ها به ویژه جاده‌های کوهستانی و گردنه‌ها (بویژه گردنه زالیان و قاقان در شهرستان شازند و گردنه نقره کمر در مسیر فرمهین به تفرش) و برخی از معابر شهری بدلیل بارش برف و یخبندان، کاهش دید و مه‌آلودگی در مناطق مستعد دور از انتظار نیست و یخ‌زدگی و سرمازدگی پیش رو، مصرف حامل‌های انرژی را افزایش می‌دهد

مسوول پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی ادامه داد: آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادرسان، احتیاط در تردد، تجهیز زمستانه و پرهیز از سفرهای غیرضروری، مصرف بهینه انرژی در همه بخش‌ها و تنظیم دمای گلخانه‌ها و مرغداری‌ها و سایر مکان‌های حساس امری ضروری است.

مرادی اظهار داشت: خمین با بیشینه دمای هفت و یک دهم درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین و تفرش با کمینه دمای چهار و ۹ دهم درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین شهر استان مرکزی در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

۱۱۹ و چهار دهم میلیمتر بارندگی در سال زراعی جاری (اول مهرماه امسال) تاکنون در استان مرکزی به ثبت رسیده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =