۶۹ طرح عمرانی در شهرستان بهار بهره‌برداری می شود

همدان- ایرنا- فرماندار بهار گفت: دهه فجر امسال ۶۹ طرح عمرانی در حوزه‌های مختلف با اعتباری افزون بر ۵۷ میلیارد تومان در این شهرستان بهره‌برداری می‌شود.

احسان قنبری روز چهارشنبه افزود: در این ایام عملیات اجرایی هفت طرح با اعتباری بیش از هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان آغاز می‌شود.

فرماندار بهار اظهار داشت: دهه فجر امسال اجرای بیش از ۳۰۰ عنوان برنامه فرهنگی، هنری و مذهبی در سطح شهرستان بهار پیش بینی شده است.

۶۱ طرح کشاورزی در همدان بهره برداری می‌شود

رییس سازمان جهاد کشاورزی همدان نیز گفت: دهه فجر امسال ۶۱ طرح کشاورزی با اعتباری بالغ بر یک هزار و ۳۱۶ میلیارد تومان در این استان بهره برداری می‌شود.

منصور رضوانی جلال با بیان اینکه با بهره برداری از این طرح ها برای ۶۱۶ نفر اشتغال ایجاد می‌شود خاطرنشان کرد: استان همدان ۴.۵ درصد محصولات کشاورزی کل کشور را تولید می‌کند که ۲۳ درصد از ارزش افزوده بخش‌های اقتصادی استان نیز مربوط به این بخش می‌شود.

وی با بیان اینکه سهم استان همدان در ارزش افزوده بخش کشاورزی کشور ۳.۳ درصد است افزود: این استان یک هزار و ۹۵۰ هزار هکتار وسعت دارد که ۴۶ درصد آن منابع طبیعی، ۳۳ درصد آن زراعی، ۳.۷ درصد در حوزه باغ‌ها و ۱۳.۱ درصد هم در بخش آیش است.

رضوانی جلال با بیان اینکه استان همدان از مهمترین قطب‌های بخش کشاورزی کشور است، گفت: ۱۱۷ هزار بهره بردار در بخش کشاورزی استان فعال است و ۲۶ درصد اشتغال استان را بخش کشاورزی بر عهده دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =