خیرین فارس بسته‌های تامین نیازهای ضروری به سیستان و بلوچستان ارسال کردند

شیراز - ایرنا- ارسال اولین محموله کمک‌های اهدایی مجمع عالی خیرین فارس به سیل زدگان سیستان و بلوچستان آغاز شد ، دراین مرحله خیرین فارس در قالب بسته های تامین کننده نیاز یک هفته‌ای هر خانوار کمک های خود را به مناطق آسیب دیده از سیل فرستادند.

 عبدالعلی شمس مدیر عامل خانه خیرین فارس که به نمایندگی از مجمع عالی خیرین ، برنامه ریزی و هدایت این کمک های مردمی را عهد دار است روز چهارشنبه در محل ارسال هدایای مردمی گفت: کمک‌های مردم نیکوکار شیراز و خیریه های مردمی  به صورت کالا در محل خیریه حضرت ابوالفضل العباس (ع) شیراز جمع آوری  و بسته بندی شده است.

وی افزود: برای نظم دهی بیشتر به این کمک‌ها و عدم موازی کاری ، بین خیریه‌های شیراز هماهنگی بوجود آمد و کمک‌های اهدایی در قالب بسته های یک هفته ای تامین نیازهای هر خانوار آسیب دیده از سیل سیستان و بلوچستان  شامل اقلام خوارکی ،آب معدنی و بسته ی نیازهای بهداشتی از جمله شویندها ، بسته بندی شده که به صورت هفتگی توزیع می‌شود.

مدیر عامل خانه خیرین فارس افزود: بسته های پوشاک ، زیر انداز ، پتو و یک بخاری برقی نیز به صورت جداگانه به هر خانواده تحویل داده خواهد شد.

شمس اضافه کرد: البته با پیش بینی انجام شده مقداری اقلام توانبخشی مانند تشک مواج و ویلچر نیز تهیه شده که به مناطق سیل زده ارسال می گردد.این اقلام  با هماهنگی به استانداری و بهزیستی استان سیستان و بلو چستان تحویل داده خواهد شد و نمایندگان خانه خیرین برای نظارت بر نحوه توزیع ، محموله را همراهی خواهند کرد.

 کیوان نیازی مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری فارس نیز  با حضور در محل تحویل این کمک‌های اهدایی گفت :  هماهنگی بوجود آمده بین موسسات خیریه در فارس باعث ایجاد شور نیکوکاری و هم افزایی در کارهای خیر شده است.

نگاه پُرمهر نیکوکاران فارس بر سیمای سیل زدگان سیستان و بلوچستان در قالب  ۱۰ میلیارد ریال برای کمک به سیل زدگان این استان نشسته است ، شورای عالی خیرین و هلال احمر فارس بانی جمع آوری کمک ۱۰ میلیارد ریالی خیرین این استان به سیل زدگان استان سیستان و بلوچستان شده اند.

سیستان و بلوچستان یکی از ۲۶ استانی است که در کشور هم اکنون گرفتار مشکلات زمستانی همچون بارش­های سنگین و سیل هستند. سیلی که از بارش­‌های قوی‌ترین سامانه بارشی سال جدید رخ داد و با وجود پایان یافتن بارش ­ها هنوز تبعات آن ادامه دارد. حجم خسارات آن قدر زیاد است که هم اکنون بیش‌از سه هزار و ۵۰۰ نفر در حال امدادرسانی به سیلزدگان سیستان و بلوچستان هستند.

شهرستان‌های کنارک، چابهار، سرباز، نیکشهر، قصرقند و فنوج در سیل اخیر در شرایط بحرانی قرار داشتند و یک میلیارد و ۱۲۶ میلیون متر معکب ورودی رودخانه‌های استان بوده است.در مجموع  حجم آب در سیلاب سیستان و بلوچستان سه و نیم برابر سیلاب استان گلستان بوده و در نقاطی از استان شدت بارندگی بسیار بالا بوده به طوریکه در زرآباد میزان بارندگی بیش از ۱۲ هزار متر معکب آب داشته است.

اخبار مرتبط