ظرفیت آب شیرین کن چابهار به ۵ هزار مترمکعب در روز افزایش می‌یابد

زاهدان- ایرنا- مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: ظرفیت آب شیرین کن بندر چابهار به منظور پایداری آب این بندر به پنج هزار مترمکعب در روز افزایش می‌یابد.

بهروز آقایی روز چهارشنبه در این‌باره اظهار داشت:پروژه افزایش ظرفیت آب شیرین کن بندر چابهار به منظور پایداری آب بندر به صورت ۲۴ ساعته، تامین آب موردنیاز سرمایه گذاران، کشتی‌ها و شناورها در دستور کار قرار گرفته است.

وی اعتبار اولیه موردنیاز برای اجرای این پروژه را ۶۸۰ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: طرح الحاقیه قرارداد آب شیرین کن بندر شهید بهشتی چابهار آماده شده و پس از تصویب و ابلاغ هیأت عامل سازمان بنادر و دریانوردی به این اداره کل اجرایی می‌شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از برنامه بندر چابهار جهت راه اندازی سیستم جدید شبکه اطفای حریق بندر شهید کلانتری خبر داد و گفت: این پروژه مطابق با استانداردهای ملی و بین المللی به منظور افزایش ضریب ایمنی بندر و مقابله با حریق در محوطه‌های بندری ایجاد می‌شود.

به گفته وی؛ پیمانکار پروژه شبکه اطفای حریق بندر شهید کلانتری مشخص شده و تا پایان امسال با انعقاد قرارداد عملیات اجرایی آن با هدف تأمین ایمنی محوطه‌های عملیاتی و حفظ سرمایه‌های ملی و مردمی آغاز می‌شود.

آقایی زمان بهره برداری این پروژه را حدود ۲ سال پس از ابلاغ قرارداد پیمانکار اعلام کرد و افزود: تامین ایمنی اسکله‌ها، باراندازها و انبارها، پیشگیری از سوانح حریق و آسیب‌های جانی و مالی و تأمین رضایت صاحبان کالا، بخش‌های خصوصی، سرمایه گذاران و پیمانکاران از دیگر اهداف اجرای این پروژه است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =