۲ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۹:۴۸
کد خبرنگار: 1163
کد خبر: 83643564
۰ نفر

برچسب‌ها

مشاغل مزاحم در سنندج ساماندهی می‌شوند

سنندج - ایرنا - رییس سازمان مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری سنندج با اشاره به اینکه صنوف مزاحم و آلاینده در سنندج ساماندهی می‌شوند، گفت: براساس دستورالعمل ابلاغی از سوی وزارت کشور، شهرداری‌ در زمینه انتقال صنوف مزاحم و آلاینده ملزم به برنامه ریزی و تهیه بانک اطلاعاتی شده است.

تورج سلطنت پوری روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از مهمترین مشکلات در سطح شهرها وجود صنوف مزاحم و آلاینده است که علاوه بر آلایندگی‌های صوتی، آشفتگی بصری باعث بروز ترافیک در بسیاری از معابر اصلی شده است.

وی اضافه کرد: براساس دستورالعمل ابلاغی از سوی وزارت کشور، شهرداری‌ها در زمینه اجرای طرح انتقال صنوف مزاحم فقط ملزم به برنامه ریزی و تهیه بانک اطلاعاتی صنوف هستند.

رییس سازمان مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری سنندج با بیان اینکه اتحادیه‌های مشمول صنوف آلاینده شامل مصالح فروشان، نمایشگاه اتومبیل، تعمیرکاران، فلزکاران و درودگران است، افزود: پس از برگزاری جلسات مختلف در کارگروه ساماندهی صنوف مزاحم مقرر شد انتقال رسته های قابل انتقال اتحادیه صنف مصالح فروشان در اولویت نخست قرار گیرد.

وی تاکید کرد: براساس مصوبه این کارگروه، این سازمان با همکاری اتحادیه اصناف اقدام به تهیه بانک اطلاعاتی صنف مصالح فروشان کرد که بر اساس ممیزی انجام شده، ۶۸۸ مغازه مصالح فروشان شناسایی شد.
سلطنت‌پوری یادآور شد: در مرحله بعدی و در راستای ساماندهی و انتقال صنف مصالح فروشان باید راه و شهرسازی زمین لازم جهت احداث مجتمع صنفی در اختیار شرکت شهرک‌های صنعتی قرار دهد و این شرکت هم اقدام به احداث مجتمع صنفی کند.

وی گفت: در صورتی که شرکت شهرک‌های صنعتی اقدام به ساخت مجتمع صنفی کند شهرداری هم بر اساس اولویت نسبت به انتقال صنف مصالح فروشان اقدام می‌کند و در صورتی که هر یک از مغازه‌داران تمایلی به حضور در مجتمع صنفی نداشته باشند شهرداری‌ها می‌توانند براساس بند ۲۰ ماده ۵۵ نسبت به پلمپ آنها اقدام کنند.

رییس سازمان ساماندهی مشاغل شهری وفرآورده‌های کشاورزی شهرداری سنندج در پاسخ به سوالات برخی رسانه ها و اذهان عمومی که شهرداری را مسوول اصلی انتقال صنوف مزاحم می دانند، افزود: شهرداری فقط یک عضو از کارگروه ساماندهی صنوف مزاحم است.

شهر سنندج مرکز استان کردستان با حدود ۵۰۰ هزار نفر جمعیت با سه ناحیه شهرداری اداره می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =