۳۹ محور برف‌گرفته روستایی خراسان شمالی برف‌روبی شد

بجنورد- ایرنا- سرپرست اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان شمالی گفت: ۳۹ محور روستایی استان که از دیروز بر اثر بارش برف‌ دچار مشکل شده بود، با تلاش راهداران، برف روبی شد.

جعفر شهامت روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: راهداران استان از دیروز نسبت به برف روبی هزار و ۴۳۰ کیلومتر راه روستایی منطقه اقدام کرده اند و در این مدت ۳۲۶ تن شن و نمک در سطح جاده های روستایی مورد استفاده قرار گرفته است.

وی گفت: برای برف روبی در محورهای روستایی مزبور در شهرستان های بجنورد، مانه و سملقان و راز و جرگلان،  ۴۷ راهدار مشغول خدمت بوده اند.

شهامت با اشاره به برف روبی هزار و ۲۰۰ کیلومتر راه اصلی در بیش از ۱۰ محور استان، افزود: برای آب کردن برف جاده های اصلی نیز هزار و ۴۵۶ تن شن و نمک به کار رفته است.

وی اظهار داشت: در این عملیات ۶۷ دستگاه ناوگان راهداری به کار گرفته شده و ۱۰۰ نفر از راهداران مشارکت داشته اند.

سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی گفت: راهداران این مدیریت از دیروز تاکنون در مجموع،  ۲ هزار و ۶۰۰ کیلومتر راه ارتباطی استان را برف روبی کرده اند.

به گزارش ایرنا، در طرح زمستانه امسال، ۳۳۰ نفر از راهداران خراسان شمالی در قالب ۲۲ گروه راهداری به مسافران خدمات می دهند و ۲۱ گردنه استان به طول ۶۷۱ کیلومتر را زیر پوشش خدمات خود دارند.

طول راه های خراسان شمالی بدون احتساب راه های روستایی، هزار و ۳۴۳ کیلومتر است که ۱,۵۴ درصد از راه های کشور را شامل می شود.

اکنون ۱۶۶ کیلومتر بزرگراه، ۴۳۲ کیلومتر راه اصلی و ۷۴۵ کیلومتر راه فرعی در این استان وجود دارد.

خراسان شمالی با چهار هزار و ۶۵۴ کیلومتر راه روستایی، ۳,۶ درصد از راه های روستایی کشور را دارد که از این نظر رتبه ۱۳ کشور را دارد.

طول راه های شریانی استان ۶۳۷ کیلومتر است که ۱,۸ از راه های شریانی کشور را به خود اختصاص داده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =