۶ روستای مهاباد همچنان در محاصره برف

مهاباد- ایرنا- رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مهاباد گفت: از مجموع ۳۵ روستای این شهرستان که به علت بارش برف راه دسترسی به آنها مسدود شده بود، راه ۲۹ روستا بازگشایی شده اما ۶ روستا همچنان در محاصره برف قرار دارند.

محسن خادمی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بارش برف که از اوایل هفته جاری در این شهرستان شروع شده بود، باعث ایجاد اختلال در تردد خودروها در محورهای کوهستانی و گردنه‌های این شهرستان شده و راه دسترسی به ۳۵ روستای این شهرستان را مسدود کرده‌ بود که با تلاش شبانه‌روزی عوامل راهداری راه دسترسی به ۲۹ روستا بازگشایی شد.

وی اضافه کرد: راه دسترسی به روستاهای «شیخان»، «قلات سمان»، «کارگ»، «هه‌رمی»، «اصحاب»، «سرخاب» هم‌اکنون به علت ارتفاع برف مسدود است.

وی افزود: عوامل راهداری با تلاش شبانه‌روزی توانستند راه روستای «چومل» را که یک مادر باردار در آن نیاز به خدمات درمانی داشت؛ بازگشایی کنند و علاوه بر آن با تلاش زیاد و بسیج امکانات راهداری راه دسترسی به دکل کوه «شیخان» که در آن ۳۰ نفر از عوامل انتظامی و صدا و سیما در محاصره برف بودند، نجات داده‌شدند.

«خادمی» در خصوص کاهش دید افقی در محورهای مواصلاتی این شهرستان نیز گفت: به علت رطوبت هوا و مه غلیظ، دید افقی نیز در گردنه‌های این شهرستان به کمتر از ۲۰ متر کاهش یافته و در سایر محورها نیز به کمتر از ۵۰ متر رسیده است که رانندگان باید هنگام تردد ضمن احتیاط کامل از چراغ مه‌شکن نیز استفاده کنند.

وی افزود: هم‌اکنون علاوه بر راهدارخانه مرکزی، چهار راهداری در روستاهای «کیتکه» (گردنه جواله‌ره‌شان)، «کله‌گاوی» ( گردنه زمزیران) و «آفان» در مسیر مهاباد - سردشت و گردنه «قره‌بلاغ» (مسیر مهاباد - بوکان) فعال است.

وی با اشاره به انباشت یک‌هزار تن نمک و ماسه در راهدارخانه‌های این شهرستان برای طرح زمستانی، گفت: ماشین‌آلات راهداری از جمله ماشین‌های برف‌روب و نمک‌پاش نیز در این شهرستان تجهیز، بازسازی و آماده‌سازی شده‌است.

وی ادامه داد: هم‌اکنون ۴۰ مامور راهداری در راهدارخانه‌های این شهرستان حضور دارند و ۱۵ دستگاه انواع ماشین‌آلات سبک و سنگین نیز در اختیار این واحدها قرار دارد؛ ضمن آنکه ۱۰ دستگاه نیز به عنوان پشتیبان در راهدارخانه مرکزی نگهداری می‌شود.

وی از رانندگان خواست قبل از سفر در این فصل از وضعیت جاده‌ها با شماره تلفن‌های ۴۲۲۲۴۵۰۰، ۴۲۲۲۲۳۶۰۰ و ۲-۴۲۲۲۴۵۰۱ آگاهی پیدا کنند.

مهاباد دارای بیش از ۸۶۰ کیلومتر راه شامل ۲۳۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی و ۶۳۰ کیلومتر راه روستایی آسفالت و شوسه است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =