استفاده از داربست فلزی برای تبلیغات در دیواندره ممنوع شد

سنندج - ایرنا - شهردار دیواندره با بیان اینکه نصب بنر تبلیغاتی روی داربست فلزی چهره شهر را مخدوش و نا زیبا می‌کند، گفت: انجام هر گونه تبلیغات در این شهر به شیوه مذکور ممنوع است و در صورت مشاهده جمع آوری می‌شود.

محمد محمودی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: استفاده از داربست فلزی ویژه کارهای ساختمانی است و برای انجام امور فرهنگی مناسب نیست  ضمن اینکه وجود داربست در شهر، با زیبایی و مبلمان شهری در تضاد است.
وی اضافه کرد : در سنوات گذشته وجود داربست فلزی با کاربری تبلیغاتی و استفاده از آن برای استندهای تبلیغات جدای از اینکه چهره زشتی به شهر داده بود استفاده مکرر آن به دلیل اصولی نبودن گاهی مشکلات و حوادثی برای شهروندان به وجود می‌آورد.

محمودی افزود: با ابلاغ این مصوبه به امور فرهنگی شهرداری،  ۱۵ بیلبورد استاندارد و استندهای مختص تبلیغات شهری در کاهش مشکلات ذکر شده و بازسازی منظر شهری با اعتبار ۱۸ میلیون تومان نصب شد و از این پس نه شهرداری و نه هیچ یک از ادارات اجازه برپایی و استفاده از داربست فلزی با کاربری تبلیغی و نصب بنر ندارند.
وی ادامه داد: در صورت توجه نکردن به تذکرات جدی شهرداری، جدای از جمع آوری داربست، حق پیگیری در مراجع قضایی به عنوان سد معبر و رعایت نکردن حقوق شهروندی را برای خود قایل هستیم.

محمودی یادآور شد: شهرداری در خصوص امور فرهنگی تمام توان خود را در تعامل با ادارات و در اختیار نهادن بیلبوردها و استفاده از آن طبق مقررات را در اولویت قرار داده لذا ادارات با هماهنگی امور فرهنگی و روابط عمومی می‌توانند در مراسم ملی و مذهبی از بیلبوردهای استاندارد نصب شده، استفاده کنند.
شهرستان دیواندره با جمعیت ۸۰ هزار نفری در ۹۵ کیلومتری شهر سنندج مرکز کردستان قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =