۲ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۸:۳۸
کد خبرنگار: 2198
کد خبر: 83643439
۱ نفر

برچسب‌ها

بارش برف در زنجان از سر گرفته شد

زنجان - ایرنا - رییس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: با ورود سامانه بارشی جدید از اواخر وقت سه‌شنبه /یکم بهمن/ بارش برف از صبح امروز در اغلب مناطق این استان پس از یک روز وقفه دوباره آغاز شد.

سونا صرفی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این سامانه بارشی تا روز پنجشنبه /سوم بهمن ماه/ در زنجان فعال خواهد بود و از بعدازظهر جمعه نیز سامانه بارشی دیگری وارد استان شده و تا یکشنبه /ششم بهمن ماه/ در استان مستقر خواهد بود.

وی با بیان اینکه پیش بینی می‌شود شنبه‌شب میزان دما در این استان نسبت به روز جمعه، بین ۴ تا ۶ درجه سانتیگراد کاهش داشته باشد،  اظهار داشت: در زمان حاضر دمای فعلی شهر زنجان پنج درجه سانتیگراد زیر صفر است که نسبت به روز گذشته در همین ساعات ۲ درجه سانتیگراد افزایش نشان می‌دهد.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان زنجان، گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته صائین قلعه از توابع شهرستان ابهر با دمای ۹ درجه سانتیگراد زیر صفر و گیلوان از توابع شهرستان طارم نیز با میزان دمای ۶ درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب سردترین و گرم ترین مناطق این استان بودند.

سلطانی، به میزان دمای مراکز شهری این استان در ۲۴ ساعت گذشته اشاره کرد و افزود: طی مدت یاد شده دمای شهرهای زنجان، ابهر، خرمدره، قیدار، ماهنشان و آببر شهرستان طارم به ترتیب ۵-، ۴-، ۷-، ۶-، ۱- و ۲ درجه سانتیگراد، گزارش شد.   

در حال حاضر، استان زنجان از ۵۷ ایستگاه هواشناسی برخوردار است که در چهار باب از این ایستگاه‌ها به صورت شبانه روز و چهار ایستگاه دیگر نیز بطور ۱۲ ساعته، کارشناسان حرفه‌ای مستقرند و داده‌های وضعیت جوی در مابقی ایستگاه‌های استان نیز به صورت خودکار جمع‌آوری می‌شود

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =