بارش برف و مه غلیظ  پدیده غالب در جاده‌های زنجان

زنجان – ایرنا - رییس مرکز راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: هم‌اکنون بارش برف همراه با مه غلیظ در جاده‌های کوهستانی این استان جریان دارد، رانندگان خودروهای خود را به تجهیزات زمستانی مجهز کنند.

محمد محمدی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر مه غلیظ در جاده های زنجان – طارم، زنجان – بیجار، زنجان – دندی، خدابنده – همدان، دندی – تخت سلیمان، زنجان – تهم – چورزق سلطانیه – خدابنده دید رانندگان را کاهش داده است.

به گفته وی، در جاده زنجان – بیجار علاوه بر مه غلیظ بارش برف آغاز شده و تا ساعاتی دیگر همه مسیرهای استان زنجان را فرا می گیرد.

رییس مرکز راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: سطح جاده ها با براش برف لغزنده می شود که  رانندگان عبوری از این مسیرها باید بیش از گذشته احتیاط کرده و با سرعت مطمئنه به مسیر خود ادامه دهند.

 محمدی افزود: اکیپ راهداری در ۳۰ گردنه کوهستانی و صعب العبور این استان به طور شبانه روزی برای مسافران و رانندگان عبوری از مسیرهای ارتباطی استان خدمات ارائه می دهند.
وی اضافه کرد: کسانی که قصد سفر دارند برای اطلاع از وضعیت جاده های این استان و کشور با سامانه ۱۴۱، سایت www.۱۴۱.ir و نرم افزار موبایلی ۱۴۱ ارتباط برقرار کنند تا بتوانند سفر خود را مدیریت و برنامه ریزی کنند.

رییس مرکز راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان یادآورشد: هموطنان می توانند برای اطلاع از وضعیت راه های این استان با سامانه ۱۸۱۶ در تماس باشند.
به گزارش ایرنا، ۳۷ دستگاه نظارت تصویری و ۵۸ دستگاه تردد شمار در مسیرهای ارتباطی استان زنجان فعال است.
مسیرهای ارتباطی استان زنجان مجهز به ۲۰ دوربین ثبت تخلف عبور و مرور در آزاد راه‌های زنجان - تبریز و زنجان - قزوین است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =