۲ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۷:۱۶
کد خبرنگار: 1228
کد خبر: 83643420
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

ترامپ به پاکستان می‌رود

اسلام آباد - ایرنا - وزیر امور خارجه پاکستان پس از سومین دیدار نخست وزیر این کشور با رییس جمهوری آمریکا در داووس، اعلام کرد که دونالد ترامپ بزودی به پاکستان سفر خواهد کرد.

رسانه های پاکستان روز چهارشنبه این اظهارات را به نقل از گفت وگوی «شاه محمود قریشی» با خبرنگاران پس از دیدار رسمی "عمران خان" و ترامپ در حاشیه مجمع جهانی اقتصادی عنوان کردند.

وزیر امور خارجه پاکستان افزود: دیدار سران پاکستان و آمریکا سازنده بود و ترامپ اطمینان داد که بزودی از پاکستان بازدید خواهد کرد.

وی گفت: نخست وزیر پاکستان در این نشست از رییس جمهوری آمریکا تقاضای همکاری در زمینه گروه ویژه اقدام مالی (FATF) کرد و ترامپ را در جریان اقدامات اسلام آباد برای عمل به تمهیدات گروه اف ای تی اف قرار داد.

قریشی اظهار کرد: عمران خان با ترامپ درباره اوضاع خاورمیانه، فرآیند صلح افغانستان، وضعیت کشمیر و گسترش مناسبات بازرگانی میان پاکستان و آمریکا نیز گفت وگو کرد.

عمران‌خان و دونالد ترامپ پیش از این دو بار دیدار دوجانبه برگزار کرده‌اند. سران پاکستان و آمریکا ۳۱ تیرماه امسال در کاخ سفید و پس از آن اول مهرماه در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک دیدار کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =