تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره فیلم و عکس آذربایجان‌غربی

ارومیه- ایرنا- مهلت ارسال آثار به سیزدهمین جشنواره فیلم و عکس استان تمدید شد و علاقه‌مندان به شرکت در این جشنواره می‌توانند آثار خود را تا تاریخ هشتم بهمن ماه جاری به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

رییس انجمن سینمای جوان آذربایجان‌غربی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: کشف و شناسایی توانمندی‌های موجود در عرصه استانی و تشویق سینماگران و عکاسان به نوآفرینی در پرداختن به موضوعات اخلاقی و شهروندی را از اهداف برگزاری این جشنواره برشمرد.

«احسان مهدیان» به موضوعات این جشنواره‌ در ۲ بخش فیلم کوتاه و عکس اشاره کرد و افزود: معرفی و تجلی تعهد، مسوولیت فردی و تاثیرگذاری اجتماعی شهر و انسان به عنوان ۲ موجود زنده کنار هم، ترویج فرهنگ مطالعه، نشاط اجتماعی در بستر شهرنشینی، رفتار ترافیکی، توسعه فرهنگ بومی و منطقه‌ای، توسعه پایدار شهری محور توسعه و پیشرفت، فرهنگ شهرنشینی و شهروندی، توجه به حقوق شهروندی سالخوردگان، کاهش جرایم و آسیب‌های اجتماعی، محیط‌زیست، طبیعت استان و گردشگری و احیای دریاچه ارومیه از جمله موضوعات این جشنواره است.

وی با بیان اینکه حداکثر زمان برای فیلم ۳۰ دقیقه است، افزود: در تعداد آثار ارسالی محدودیتی وجود ندارد و آثار ارسالی باید به‌صورت فایل دیتا بر روی هارد دیسک یا dvd به دبیرخانه تحویل داده‌ شود.

«مهدیان» با اشاره به مقررات بخش عکس نیز اظهار داشت: این بخش در ۲ قسمت تک‌عکس و مجموعه عکس برگزار می‌شود و همه آثار باید با فرمت jpg  با اندازه ضلع بزرگ ۱۲۰۰ پیکسل و حجم ۳۰۰ تا ۷۰۰ کیلوبایت به دبیرخانه ارسال شود.

وی افزود: هر عکاس می‌تواند با حداکثر هفت اثر به‌صورت تک‌عکس و ۲ مجموعه عکس و هر مجموعه شامل حداکثر هفت قطعه در این جشنواره شرکت کند.

«مهدیان» به جوایز جشنواره اشاره کرد و گفت: به نفرات برتر هر بخش جایزه نقدی و دیپلم افتخار جشنواره تعلق می‌گیرد.

وی اظهار داشت: این جشنواره و فضا فرصتی فراهم می‌کند تا علاقه‌مندان به عکاسی و فیلم‌سازی شهرستان‌ها در این جشنواره حضور یابند و از تجربه سایر عکاسان و فیلم‌سازان استفاده کنند.

به گزارش ایرنا دوازدهمین جشنواره فیلم و عکس آذربایجان‌غربی ۱۰ سال قبل برگزار شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =