روش‌های تحکمی دیگر پاسخگو نیست

کرمان - ایرنا - رییس جهاد دانشگاهی استان کرمان گفت: اقدامات مبتنی بر استدلال قوی موجب تسهیل و ارتقای کیفیت فعالیت های کشور می شود و روش های تحکمی در برخورد با مردم دیگر پاسخگو نیست.

رضا کامیاب مقدس سه شنبه شب در نشست هم اندیشی مدیرعامل و مدیران ستادی خبرگزاری جمهوری اسلامی با روسای دانشگاه های استان کرمان با اشاره به پیش نیازها برای رسیدن به موفقیت در شرایط دشوار کنونی کشور افزود: جامعه امروز بیش از هر زمان به انسجام نیاز دارد که به معنای همراهی و همدلی تمامی سطوح جامعه است.

وی با بیان اینکه وجود افکار متفاوت در جامعه نشانه توسعه یافته‌گی کشور است تصریح کرد: در این زمینه نظام جمهوری اسلامی زمینه حضور افکار مختلف را فراهم کرده و وجود جناح های مختلف، هم افزایی و گفتمان انتقادی موجب ارتقا و بهبود وضعیت کشور می شود.

رییس جهاددانشگاهی استان کرمان با بیان اینکه انگیزه مندی و تحمل شرایط نیازمند انگیزه قوی در جامعه است افزود: مردم فشارها را تحمل می کنند لذا باید اگاه شوند. 

وی عنوان کرد: رسانه نقش بزرگی در متقاعدسازی افکار عمومی ایفا می کند و دانشگاهیان نقشی برای کاهش افراط و تفریط ها دارند و مسایل را در زنجیره استدلال مبتنی بر اطلاعات واقعی ارائه می‌کنند لذا با همکاری رسانه ها و ارائه اخبار شفاف روند اعتمادسازی محقق می شود.

کامیاب مقدس ادامه داد: اتفاقات اخیر کشور به رسانه و جامعه خدشه ‌وارد کرده و افکار عمومی را به رسانه خارجی سوق می دهد و این رسانه ها با ظاهری آراسته، در عمق ناصحیح هستد لذا نقش رسانه ها در اطلاعات دقیق خطیر تر می شود و ایرنا و ایسنا نقش کلیدی در این حوزه دارند.

وی گفت: استان کرمان زمینه را برای برقراری ارتباط دانشگاه و رسانه فراهم کرده و این روند امیدواریم ارتقا یابد. 

رییس جهاد دانشگاهی استان کرمان بیان داشت: نقش دانشگاه و رسانه در شرایط فعلی کشور از نظر شرایط اجتماعی، اقتصادی و سیاسی خاص است لذا برای رسیدن به قله موفقیت دشواری هایی وجود دارد که باید آن را پشت سر بگذاریم. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =