۲ قاتل در گلستان به احترام ایام فاطمیه بخشیده شدند

گرگان - ایرنا - خانواده ۲ جوان گلستانی که فرزندانشان ۵ سال قبل در حوادثی جداگانه به قتل رسیده بودند، قاتلان را پای چوبه دار و به حرمت ایام شهادت حضرت فاطمه (س) بخشیدند.

رییس شورای حل اختلاف گلستان روز چهارشنبه با اعلام این خبر گفت: در یکی از این حوادث، فردی که ۵ سال قبل ۳۳ ساله بود در مراسم عروسی پس از یک دعوای لفظی، دوست ۳۲ ساله خود را به قتل رساند.

به گزارش روابط عمومی دادگستری گلستان، احمد جعفری اظهار داشت: با قطعی شدن حکم قصاص، اعضای شورای حل اختلاف شعبه صلحی ویژه زندان گرگان در چند مرحله از معتمدان و ریش‌سفیدان محلی برای میانجیگری دعوت کردند اما خانواده مقتول حاضر به بخشش قاتل نشدند.

وی ادامه داد: در روز اجرای حکم قصاص پادرمیانی ها نتیجه داد و خانواده مقتول به حرمت ایام فاطمیه طناب دار را از گردن قاتل فرزندشان برداشته و او را بخشیدند.

رییس شورای حل اختلاف گلستان افزود: دومین پرونده هم مربوط به فردی است که سال ۹۳ به دنبال اختلافات خانوادگی و مصرف مواد مخدر روان گردان ، همسرش را به قتل رسانده بود.

جعفری ادامه داد: پس از گذشت ۵ سال از آن اتفاق، اعضای شعبه سازش ویژه قتل و زندان گرگان برای بررسی سراغ این پرونده رفتند و با مشاهده آثار ندامت و اصلاح قاتل با خانواده مقتول دیدار و برای بخشش با آنان گفتگو کردند که سرانجام خانواده مقتول از حق شرعی و قانونی خود گذشته و دامادشان را بخشیدند.

با بخشش این دو نفر تعداد کسانی که از ابتدای امسال در گلستان از قصاص نجات یافتند به ۱۲ تن رسید.

رییس شورای حل اختلاف گلستان تاکید کرد که اعضای شورا در پرونده‌ افراد شروری که یقین دارند آزادی او سبب تکرار شرارت این فرد در جامعه می‌شود برای صلح و سازش اقدام نمی‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =