معترضان راه‌های مناطق مرکزی، شرقی و شمالی لبنان را بستند

بیروت- ایرنا- در آستانه ی صدمین روز جنبش اعتراضی درحالی که خبرها حاکی از آن است ده‌ها جوان در اعتراض به کابینه جدید لبنان که ساعاتی دیگر اعضای آن اعلام می‌شود، سه شنبه شب جاده‌ها و بزرگراه‌های مناطق مرکزی، شرقی و شمالی لبنان را بستند.

رسانه‌های صوتی و تصویری لبنان گزارش کردند: معترضان پل‌های کولا و رینگ و نیز جاده ورزشگاه در مرکز بیروت و اتوبان حافظ الاسد و البداوی در جنوب این شهر را از هر دو جهت با آتش زدن لاستیک و سطل‌های زباله بسته‌اند.

گزارش‌ها حاکی از بسته شدن بزرگراه‌های تعلبایا، سعد نایل، کامد اللوز و المصنع را در منطقه بقاع در شرق لبنان و بزرگراه‌های حلبا، مجدلیه، المنیه و الحصاص را در منطقه ی طرابلس در شمال این کشور است.

عده‌ای از معترضان شیشه‌های بانک سیدروس و خودپرداز آن را در مرکز شهر طرابلس شکستند و سپس آن را آتش زدند.

فضای مجازی لبنان شاهد فراخوان مردمی برای تجمع در مرکز بیروت و مقابل نهادهای دولتی برای اعتراض به تشکیل دولت به ریاست حسان دیاب است.

«علی حسن خلیل» وزیر امور دارایی دولت مستعفی لبنان عصر سه‌شنبه در صفحه توییتر خود اعلام کرد: دولت جدید لبنان تا ساعاتی دیگر تشکیل خواهد شد.

هم اکنون نخست وزیر منتخب، نبیه بری رییس مجلس و میشل عون رییس جمهوری لبنان در کاخ بعبدا در شرق بیروت تشکیل جلسه داده‌اند تا خبر رسمی تشکیل کابینه جدید را اعلان کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha