سرما، برخی مدارس بجنورد را تعطیل کرد

بجنورد- ایرنا- برخی مدارس شهرستان بجنورد، در نوبت صبح روز چهارشنبه (فردا) تعطیل اعلام شده و یا کلاس‌های آن با تاخیر آغاز می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی سه‌شنبه شب به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به دلیل کاهش شدید دما و یخبندان معابر،  تمامی مدارس ابتدایی و پیش دبستانی نقاط روستایی شهرستان بجنورد، در نوبت صبح چهارشنبه تعطیل خواهد بود.
عباس سعیدی خاطرنشان کرد: همچنین فعالیت مدارس در نوبت صبح برای مقاطع متوسطه اول و دوم روستایی و مقطع ابتدایی شهری در شهرستان بجنورد، با یک ساعت تاخیر آغاز می شود.
وی گفت: تصمیم گیری در خصوص تعطیلی مدارس به مدیران شهرستانی و فرمانداران واگذار شده است.

سعیدی افزود: در شهرستان راز و جرگلان هم، به علت کاهش دما و برودت هوا، فعالیت مدارس در تمام مقاطع، در نوبت صبح با یک ساعت تاخیر آغاز می شود.
به گزارش ایرنا، به دنبال بارش برف دیشب، امروز نیز سرمای هوا و لغزندگی سطح جاده ها و معابر مانع حضور معلمان در برخی مدارس روستایی خراسان شمالی شد.
روز سه شنبه، به جز راز و جرگلان و برخی مقاطع شیروان، مدارس هیچ یک از شهرستان های استان تعطیل اعلام نشد اما معلمان در برخی از روستاهای منطقه به علت لغزندگی جاده نتوانستند در محل کار، حاضر شوند.
در خراسان شمالی ۱۸۰ هزار دانش آموز و پیش دبستانی در بیش از ۲ هزار باب آموزشگاه تحصیل می کنند.  

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی دمای کنونی هوای بجنورد منفی ۷ درجه سانتیگراد است که پیش بینی شده در ۲۴ آینده کمینه آن به منفی ۱۰ و بیشینه آن به منفی یک درجه سانتیگراد برسد.

ارتفاع بارش برف شب گذشته در بجنورد ۲ سانتی‌متر، شیروان یک و مانه و سملقان ۵ سانتی‌متر گزارش شده است.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =