نامزدهای مرحله دوم شورای ائتلاف نیروهای انقلاب انتخاب شدند

تهران- ایرنا- سخنگوی شورای ائتلاف نیروی انقلاب با بیان اینکه لیست ۱۵۹ نفره منتشر شده، به مرحله دوم بررسی نامزدهای این شورا مربوط است، گفت: از میان این افراد ۹۰ نفر به مرحله پایانی راه می یابند که در نهایت ۳۰ نامزد با رای شورای انتخاب برگزیده می شوند.

محسن پیرهادی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا، لیست فهرست ۱۵۹ نفره شورای ائتلاف نیروهای انقلاب، اظهار کرد: این لیست مربوط به بررسی مرحله دوم نامزدهای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب است که با مصاحبه و بررسی رزومه ها، بعد از اینکه ۳۳۲ نفر از طریق پیشنهادات احزاب و تشکل های سیاسی و اشخاص حقیقی انتخاب شده بودند، نهایی شد.
سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب افزود: به این ترتیب که هر حزب و شخص حقیقی، در بازه ای که معین شده بود، افراد پیشنهادی خود را به شورای ائتلاف ارائه و کسانی که حائز بیشترین آرا شدند، یعنی بیش از دیگران در فهرست های پیشنهادی قرار گرفته بودند، گزینش، که نتیجه آن، این لیست است که اسامی آن ها به صورت رسمی منتشر شد.
وی در پاسخ به این پرسش که از حیث شمولیت آیا تمام نیروهای انقلابی در این لیست نماینده دارند،   گفت: هر کس که در میان نیروهای شناسنامه دار و رسمی جریان انقلاب، پایگاه داشته باشد و غیر از ملاک های عمومی و تخصصی لازم جهت کارآمدی مجلس، حداقلی از احتمال رای آوری را هم دارا باشد، طبیعتا به این فهرست راه یافته است، چرا که این فهرست، چکیده و عصاره پیشنهادات تمام اضلاع جریان نیروهای انقلاب است.
پیرهادی درباره ساز و کار و نحوه گزینش داوطلبان در لیست نهایی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب یادآور شد: ساز و کار رسیدن به فهرست نهایی در تهران، سه لایه است.   پس از رسیدن به فهرست ۵ برابر ظرفیت، دو مرحله دیگر وجود دارد. در مرحله بعد، قرار است این فهرست ۱۵۹ نفره در یک مجمع بسیار بزرگ ۸۰۰۰ نفره به رای گذاشته شود.
سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب ادامه داد: ترکیب این مجمع، شامل نفراتی از یکایک محلات شهر تهران و افراد پیشنهادی تشکل های مختلف جریان انقلاب است و از این منظر، این نظرسنجی جامع، در تمام ادوار انتخابات بی سابقه است. با رای این مجمع، قرار است از میان فهرست ۱۵۹ نفره اعلامی، ۹۰ نفر یعنی سه برابر ظرفیت به مرحله پایانی راه یابند.
وی اضافه کرد: در مرحله پایانی، یک هیات داوری یا به تعبیری، "شورای انتخاب" که ۱۰ نفر از آنها منتخب مجمع ۸۰۰۰ نفری -که از شاخص ترین چهره های جریان انقلاب و مورد شناخت و وثوق مردمند- به همراه اعضا شورای ائتلاف (بدون حضور داوطلبان مجلس) هستند، اقدام به گزینش نهایی نفرات کنند که خروجی این مرحله، همان ۳۰ نفر نهایی فهرست نیروهای انقلابی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha