قاسمی: برای کسب مدال دوومیدانی داخل سالن آسیا، شانس زیادی دارم

تهران-ایرنا- دونده دوهای سرعت ایران و اعزامی به مسابقات داخل سالن قهرمانی ۲۰۲۰ آسیا در چین گفت: برای کسب مدال در این رقابت‌ها شانس زیادی دارم اما هیچ قولی درباره رنگ و مرغوبیت آن نمی‌دهم.

«رضا قاسمی» یکی از معدود ورزشکاران ایرانی است که سابقه پنج دوره شرکت در این مسابقات را در کارنامه خود دارد. حاصل تلاش او در این رقابت ها کسب یک مدال طلا، ‌سه نقره و یک برنز است.

او روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از اینکه برای ششمین بار توانسته در این مسابقات شرکت کند بسیار خوشحال و خرسند است. وی با  اشاره به اینکه از آمادگی مطلوبی برای شرکت در این رقابت ها برخوردار است، ‌ گفت: با این آمادگی می‌توانم یکی از مدال‌های ماده ۶۰ متر قهرمانی آسیا را کسب کنم.

وی در مسابقات دهه فجر که بیستم دی ماه برگزار شد ۶۰ متر را  در ۶ ثانیه و ۶۹ صدم ثانیه دوید و با قهرمانی در این رقابت‌ها به عضویت تیم ملی اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا درآمد. البته قاسمی درباره بهترین رکوردش در این ماده، عنوان کرد: بهترین رکوردم دراین ماده ۶ ثانیه و ۵۸ صدم ثانیه است که آن را  درسال ۲۰۱۰ و در جریان مسابقات داخل سالن ایران کسب کردم.  با ثبت این رکورد از «صادق گرگانی» که ۲۰ سال رکوردار این ماده در کشور بود پیشی گرفتم و همچنان آن را در اختیار خود دارم.

قاسمی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در حال حاضر فاصله رکورد او با ورودی مسابقات داخل سالن جهان چقدر است، اظهار داشت: با رکورد ورودی مسابقات جهانی ۶ صدم ثانیه فاصله دارم و با دنبال کردن تمرینات، امیدوارم این رکورد را در مسابقات داخل سالن قهرمانی آسیا کسب تا سهمیه حضور در پیکارهای جهانی را نیز کسب کنم.

قاسمی ادامه داد: متاسفانه در دوره قبلی انتخابی جهانی تنها یک صدم ثانیه با رکورد ورودی فاصله داشتم و نتوانستم در این مسابقات حاضر شوم.

دارنده پنج مدال دوهای سرعت و امدادی داخل سالن آسیا در پاسخ به این سوال که تمرینات آماده‌سازی را چگونه دنبال می‌کند، اظهار داشت: هم اکنون در اصفهان هستم و روزانه در ۲ نوبت و صبح و بعد از ظهر در ورزشگاه انقلاب اصفهان و سالن پایگاه قهرمانی این شهر تمرین می‌کنم و شرایطم روز به روز بهتر می‌شود.

از مسابقات داخل سالن آسیا فاصله گرفته و  از او درباره شرایطش برای کسب ورودی بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو سوال شد که پاسخ داد: در صورت حمایت بیشتر و شرکت در مسابقات کسب سهیمه ورودی می‌توانم به این بازی‌ها راه پیدا کنم؛ همانطور که در لندن و ریو نیز در کسب این مهم، موفق بودم.

قاسمی ۳۲ ساله معتقد است تا ۴۰ سالگی نیز می‌تواند در بالاترین سطح مسابقات دو و میدانی شرکت کند  او درباره عملکردش در ۲ المپیک گذشته نیز گفت: در ۲ دوره‌ای که در المپیک شرکت کردم در دور مقدماتی حذف شدم. در لندن تنها نماینده ایران و در ریو به همراه «حسن تفتیان» ‌ در این مسابقات شرکت داشتم.  البته تفتیان در بازی‌های المپیک ۲۰۱۶  ریو به مرحله نیمه نهایی صعود کرد،  اما من باز هم نتوانستم از مرحله مقدماتی عبور  کنم.

رضا قاسمی و حسن تفتیان قهرمانان دوهای سرعت ایران در یک قاب

او یادآور شد: در مسابقات دوی ۱۰۰ متر المپیک، ۴۰ نفر از برترین‌های جهان شرکت دارند و دویدن در کنار قهرمانان برتر جهان در این ماده که علاوه بر ده‌ها هزار هوادار در ورزشگاه، میلیون‌ها بیننده تلویزیونی نیز دارد به هیچ وجه کار ساده‌ای نیست و همین که کسب سهیمه در این رقابت ها شود خود افتخاری بزرگ است و باید از آن به نیکی یاد کرد.

این دونده سرعت در خصوص علت حذف خود از مرحله مقدماتی بازی‌های المپیک ۲۰۱۲ لندن و ۲۰۱۶ ریو گفت: برنامه آماده‌سازی مناسبی در دوره‌های گذشته نداشتم، البته برای راهیابی به مرحله نیمه نهایی المپیک ۱۰ صدم ثانیه کم آوردم. با این همه امیدوارم  پس از کسب سهیمه در بازی های ۲۰۲۰ توکیو بتوانم به مرحله نیمه نهایی صعود کنم.

قاسمی به همراه ۱۰ دونده دیگر در نهمین دوره مسابقات دو و میدانی داخل سالن آسیا که بیست و دوم بهمن ماه در چین برگزار می شود شرکت خواهد کرد.

او درباره زمان اعزام کاروان ورزشی دو و میدانی کشورمان به چین نیز گفت: براساس برنامه اعلام شده بیستم ایران را به مقصد چین ترک خواهیم کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =