۱ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۴۵
کد خبرنگار: 2583
کد خبر: 83643242
۰ نفر

برچسب‌ها

جانسون با روسای جمهوری مصر و غنا دیدار کرد

لندن - ایرنا - نخست وزیر انگلیس روز سه‌شنبه با رییسان جمهوری مصر و غنا در لندن دیدار و با آنان در خصوص توسعه همکاری‌های تجاری تبادل نظر کرد.

به گزارش دفتر نخست وزیری انگلیس، «بوریس جانسون» با «عبدالفتاح السیسی» درباره تحولات لیبی پس از نشست فوق‌العاده برلین گفت وگو و بر لزوم برقراری آتش‌بس و پیدا کردن راه حل سیاسی در این کشور تاکید کرد.

کنفرانس صلح لیبی یکشنبه گذشته با حضور رهبران و وزرای خارجی ۱۱ کشور، روسا و مقام‌های بلندپایه اتحادیه اروپا، اتحادیه آفریقا و اتحادیه عرب در برلین برگزار شد.

در این نشست طرف ها با تاکید بر ضرورت برقراری آتش بس، توافق کردند تا به تحریم‌های تسلیحاتی پایبند باشند.

جانسون همچنین در دیدار با «نانا آکوفو آدو» رئیس جمهوری غنا حمایت خود را از اهداف اقتصادی این کشور اعلام کرد. آنها همچنین درباره بی ثباتی در منطقه شمال افریقا رایزنی و جانسون تایید کرد که دولت لندن به حمایت از امنیت این منطقه ادامه خواهد داد.

این ملاقات‌ها یک روز پس از نشست موسوم به سرمایه‌گذاری مشترک انگلیس و افریقا با حضور رهبران ۱۵ کشور از قاره آفریقا برگزار شد.

بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس طی سخنانی در این نشست با بیان اینکه "آفریقا، یعنی آینده و انگلیس نقشی قابل برای ایفا کردن در این آینده دارد"، خطاب به مقامات و رهبران آفریقایی در نشست یاد شده تاکید کرد که "انگلیس در همه شرایط، یک شریک و هم پیمان برای کشورها آفریقایی خواهد بود".

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =