انتقاد کلینتون از سیاست‌ها و برنامه‌های  انتخاباتی سندرز

تهران- ایرنا- وزیر خارجه اسبق آمریکا روز چهارشنبه با گرم شدن رقابت‌های انتخاباتی میان نامزدها از سیاست‌های برنی سندرز یکی از کاندیداهای دموکرات آمریکا در سال ۲۰۲۰ انتقاد کرد. 

به گزارش شبکه سی ان ان، هیلاری کلینتون در مصاحبه با گزارشگر هالیوود گفت: هیچ کس سندرز را دوست ندارد و در ادامه از پاسخ به آنکه آیا وی از نامزدی سندرز در انتخابات ۲۰۲۰ حمایت می‌کند، سرباز زد. 

کلینتون در سخنانی اعتراضی خطاب به سندرز گفت: وی سال‌ها در کنگره بوده است و در تمام این مدت تنها یک سناتور از وی پشتیبانی می‌کرد زیرا هیچ کس از او خوشش نمی‌آید، هیچ کس نمی‌خواهد با او همکاری کند. 
کمپین سندرز تا کنون هیچ پاسخی به سخنان اخیر کلینتون اتخاذ نکرده است. 

برنی سندرز یکی از سناتورهای باسابقه و قدیمی آمریکایی به شمار می‌رود که بیشتر به جهت منش مستقل و مسلک سوسیالیستی در میان سیاستمداران جهان معروف است. برنی سندرز به عنوان یکی از طرفداران مذاکره و مصالحه با ایران، تنها سناتوری بود که در دوران ریاست جمهوری اوباما به طرح کنگره و سنا مبنی بر تحریم ایران رای منفی داد. 

وی طولانی‌ترین دوره حضور به عنوان یک نماینده مستقل در کنگره آمریکا را دارد، نخستین بار در ۱۹۹۰ میلادی به نمایندگی مجلس نمایندگان آمریکا انتخاب شد. در سال ۲۰۱۶ برای کسب نامزدی حزب دمکرات در انتخابات ریاست جمهوری از کلینتون شکست خورد و اکنون برای انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری آمریکا از حزب دموکرات کاندیدا شده‌است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =