امسال ۱۱۰۰ کیلومتر شبکه گاز طبیعی در آذربایجان‌غربی اجرا شده است

مهاباد- ایرنا- مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی گفت: یک‌هزار و ۱۰۰ کیلومتر شبکه گازرسانی طی امسال در استان اجرا شده‌است.

علیرضا شیخی روز چهارشنبه در جمع مدیران شهرستان بوکان با اشاره به اینکه میزان گاز مصرفی مشترکان گاز در آذربایجان‌غربی امسال افزایش داشته، افزود: توسعه شبکه و گازرسانی به مناطق جدید یکی از مهمترین دلایل رشد مصرف گاز در استان بوده‌است.

وی اظهار داشت: ۳۰ هزار و ۶۴۷ مشترک‌ جدید در استان از ابتدای‌ سال جاری تاکنون از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند شده‌اند که ۱۵ هزار و ۵۶۶ مشترک از این تعداد مربوط به بخش روستایی است.

وی اضافه کرد: شرکت گاز استان آذربایجان‌غربی با وجود برودت هوا و بارش برف در مناطق مختلف این استان، طرح‌های گازرسانی را با قوت ادامه می‌دهد.

وی افزود: بر اساس برنامه‌ریزی دولت، گازرسانی به همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار دارای قابلیت اجرای طرح، در دستور کار قرار دارد و شرکت گاز استان نیز در راستای دستیابی به این هدف همه تلاش خود را انجام می‌دهد.

وی در خصوص مشکلات مردم در شهرستان‌های مختلف در خصوص ایجاد علمک‌های گاز در مناطقی که لوله‌گذاری در آنها انجام شده است بیان کرد: شرکت‌های خدمات‌رسان باید در چارچوب قانون اقدام به حل مشکلات مردم کنند تا شرکت گاز نیز قادر باشد تا حد توان خود در راستای رفع مشکلات مردم اقدام کند.

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی گفت: ساختمان‌هایی که سال ساخت آن قبل از سال ۱۳۹۸ است می‌توانند با مراجعه به ارگان‌های مربوطه و با اخذ تعهد کتبی محضری تا سه سال صاحب گاز طبیعی شوند.

وی افزود: امکان واگذاری گاز برای املاک و ساختمان‌های خارج از محدوده شهرها وجود ندارد و این افراد باید منتظر بمانند که قانون مشکل آنها را رفع کند.

آذربایجان‌غربی زمانی از جمله استان‌های کم‌برخوردار در حوزه گاز طبیعی به شمار می‌رفت اما با روی کارآمدن دولت تدبیر و امید این نقیصه از طریق تزریق اعتبار ویژه و اجرای طرح‌های گازرسانی در مناطق سخت‌گذر استان برطرف شد؛ آذربایجان‌غربی با اتمام طرح‌های در دست اجرا تا پایان دولت دوازدهم به استان‌های پیشتاز در میزان برخورداری از گاز طبیعی تبدیل می‌شود.

در دیدار مردم شهرستان بوکان با مدیر عامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی بیش از ۱۰۰ نفر حضور داشتند که مشکلات خود را مطرح و جواب خود را از مدیر مربوطه دریافت کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =