تقاضای سرمایه‌گذاری در قزوین باید ۲۰ روزه پاسخ داده شود

قزوین - ایرنا- استاندار قزوین از مدیران اجرایی خواست تا مشکلات واحدهای تولیدی را با جدیت پیگیری کنند و همچنین مدت زمان پاسخ به درخواست ها و صدور مجوزهای سرمایه‌گذاری در استان را ظرف ۲۰‌ روز انجام دهند.

هدایت الله جمالی پور سه شنبه شب در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان که در استانداری برگزار شد، کاهش بروکراسی اداری را از عوامل مهم جذب سرمایه گذار در استان قزوین دانست و افزود: باید روند صدور مجوزها و سایر امور اداری برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی تسهیل و تسریع یابد.
وی با انتقاد از طولانی شدن پروسه صدور مجوز سرمایه گذاران در استان اظهار داشت: مدیران دستگاه ها باید طی ۲۰ روز، یک طرح را موافقت کرده و یا رد کنند و روند کار دستگاههای اجرایی باید مورد برسی قرار گیرد  و در طول ۴۵ روز باید پرونده های ارائه شده به ادارات تعیین و تکلیف شوند.  
وی اظهار کرد: مصوبات شورای برنامه ریزی، حکم قانون  دارد  و وقتی مصوبه ای در شورای برنامه ریزی توسعه، به تصویب رسید هیچ دستگاهی اجازه ندارد که در صدور پروانه برای طرح های سرمایه گذاران مشکلی ایجاد و پروانه صادر نکند.  
جمالی پور اضافه کرد: در قانون گردشگری بناهای تاریخی دارای تبصره ای است که مشمول عوارض ساختمان های تجاری و مسکونی نمی شوند و  با حضور نماینده اقتصادی استانداری، برنامه و بودجه استان، میراث فرهنگی و شهرداری باید کارگروهی تشکیل شود تا ظرف یک ماه هر ایرادی در فرایند سرمایه گذاری گردشگری وجود دارد، رفع شود.  
وی تاکید کرد: مدیران باید به تقویت سرمایه گذاری در استان کمک کنند و ما باید تسهیلگر و پشتیبان سرمایه گذاران باشیم.  
نماینده عالی دولت در استان قزوین ادامه داد: کارمندان و کارشناسان ادارات با بهره وری، اعتقاد و درستکاری، اقتصاد کشور را توسعه می بخشند و  مدیران باید نگاه ها را در ادارات تغییر داده و تسهیلگر سرمایه گذار باشند.
وی افزود:  رقابت اقتصاد دنیا، ثانیه ای است و زمان عنصر موثر در اقتصاد کشور است که نباید از آن غافل شد.