استعدادیابی ادبی دانش‌آموزان در جشنواره فردوسی

اهواز - ایرنا - رییس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و باشگاه دانش‌پژوهان جوان با اشاره به اینکه دانش‌آموزان در جشنواره فردوسی استعدادیابی می‌شوند گفت: برگزاری این جشنواره کمک می‌کند تا مشخص شود دانش‌آموزان درچه بخش ادبی امکان فعالیت و تولید علم دارند.

به گزارش ایرنا فاطمه مهاجرانی روز سه‌شنبه در دومین جشنواره ملی ادبی نوجوان و جوان فردوسی در محل گیت بوستان اهواز بیان کرد: برگزاری چنین جشنواره هایی کمک می‌کند که ظرفیت‌ها در بخش ادبی بیشتر فعال شوند.

وی گفت: یکی از موضوعات پردغدغه رهبر معظم انقلاب توجه و اهمیت دادن به فرهنگ و زبان فارسی است و این جشنواره کمک می‌کند دانش‌آموزان با ادبیات فارسی آشنا شده و آن را پاس بدارند.

مهاجرانی ادامه داد: این جشنواره همچنین کمک می کند تا موضوعات هویت‌دار و فرهنگی ایران مورد دقت قرار گیرد.

رییس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و باشگاه دانش‌پژوهان جوان ادامه داد: این جشنواره همچنین کمک می‌کند که آثار متعددی از شاهنامه فردوسی توسط دانش‌آموزان، در بخش‌های مکتوب و غیرمکتوب تولید شود.

وی ادامه داد: هم اکنون ۱۱۴ هزار و ۱۹۵ دانش‌آموز در کل کشور در ۶۸۰ مدرسه سمپاد مشغول به تحصیل هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان نیز با بیان اینکه جشنواره فردوسی برای دومین بار برگزار می‌شود گفت:امسال این جشنواره با کیفیت بیشتری برگزار شده و امید است هر سال این جشنواره غنی‌تر و با کیفیت بیشتر انجام شود.

کوروش مودت ادامه داد: این جشنواره با هدف آشنایی فرزانگان و نخبگان با ادب فارسی و ادبیان ایرانی و اسلامی است تا در این حوزه توانمند شوند.

وی با اشاره به اینکه از یک هزار اثر ارسالی به دبیرخانه این جشنواره ۱۲ اثر برگزیده شدند افزود: دانش‌آموزان خلاقیت‌های خود را در این جشنواره نشان می‌دهند.

جشنواره ملی ادبی فردوسی روز سه‌شنبه با میزبانی خوزستان در اهواز با حضور دانش‌آموزان برگزیده دراین جشنواره از سراسر کشور، با حضور جمعی از مسئولان کشوری و استانی برگزار شد.

این جشنواره در بخش‌های مختلف شعر، داستان کوتاه و داستانک، مقاله ادبی و نثرشاعرانه و... برگزار شد که در پایان از صاحبان ۱۲ اثر برگزیده تجلیل شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =