۱ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۲۶
کد خبرنگار: 1014
کد خبر: 83643145
۰ نفر

برچسب‌ها

راهیان نور روایت ماندگار حوادث سرنوشت‌ساز است

کرج - ایرنا - فرمانده لشکر عملیاتی ۱۰ سیدالشهدا (ع) استان البرز گفت: راهیان نور یعنی روایات ماندگار حوادثی که در سرنوشت‌ساز بشریت تاثیرگذار است.

رستمعلی رفیعی عصر سه شنبه در آئین افتتاحیه و رونمایی از پوستر اولین جشنواره« ره آورد سرزمین نور که در سالن همایش ابن سینا تالار شهیدان نژاد فلاح کرج برگزار شد، افزود: برگزاری این جشنواره در این مقطع تاریخی معنای حقیقی ‍پیدا می کند.

وی اظهار داشت: باید بیندیشیم که چقدر توانسته ایم حرف بزرگان و پیشکسوتان هشت سال دفاع مقدس را بشنویم و راهیان نور بستری است تا با این حقیقت ها و واقعیت های عملیات های جنگی آشنا شویم.

فرمانده لشکرعملیاتی ۱۰ سید الشهدا(ع) البرز اضافه کرد: جامعه شناسان باید وصیت نامه شهدای ما را بخوانند و بدانند که چگونه از یک روستایی سردار بزرگ اسلام سردرآورده و صهیونیست ها که او (سردار شهید قاسم سلیمانی)  را بزرگترین دشمن خود می دانستند ولی در عین حال این سردار را یک شخص تاثیرگذار و کاریزما می دانستند.

وی با بیان اینکه کرج برجستگی هایی دارد و به همین دلیل راهیان نور کرج نیز باید در کشور برجسته باشد، گفت: شهر کرج در بررسی داشته های دوران دفاع مقدس در خیلی موارد اول است که اولین این داشته ها و ارزش ها سردار حاج علی فضلی است که هم اکنون نیز در قید حیات است.

رفیعی افزود:  مردمان کرج استثتایی ترین کار را در  دوران دفاع مقدس و در عملیات کربلای پنج انجام داده اند که سند آن زنده است.

وی تاکید کرد: البرزی ها با اسطوره ها، افراد برجسته و نقش آفرین خود و عملیاتی که در زمان جنگ عهده دار بوده اند، شایسته به تصویر کشیدن این زیبایی ها هستند.

فرمانده لشکرعملیاتی ۱۰ سید الشهدا(ع) البرز گفت: به فرمایش رهبر معظم انقلاب، زبانی گویاتر از هنر برای بیان این حقیقت های دوران دفاع مقدس نیست و این کار بر عهده آن هایی است که اهل هنر و اهل خلق حماسه هستند.

جشنواره «ره آورد سرزمین نور» از امروز با رونمایی پوستر آن آغاز به کار کرد و علاقمندان به شرکت در این جشنواره در بخش های مختلف هنری می توانند تا ۲۳ بهمن ماه جاری آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

روز ۹ اسفند ماه نیز آیین پایانی این جشنواره برگزار خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =