مجتمع تحقیقاتی جهاد دانشگاهی مازندران بنام سردار سلیمانی مزین شد

ساری – ایرنا - یادمان نامگذاری مجتمع تحقیقاتی تولیدی جهاد دانشگاهی مازندران بنام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی روز سه شنبه با حضور فرمانده سپاه کربلا مازندران ، مسئولین استانی و شهرستانی در جویبار رونمایی شد.

رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان در این مراسم با بیان اینکه نامگذاری سردار سلیمانی در مرکز جهاد دانشگاهی اثرات فراوانی دارد ، گفت : سردار حاج قاسم سلیمانی اصل جهاد و تلاش بوده است بنابراین پر کردن جای خالی ایشان کار دشواری است.

حجت الاسلام محمد رحیمیان با اشاره به اینکه مزین شدن نام سردار در این مجموعه باید دارای پیامدهای فراوانی باشد گفت : مرکز جهاد دانشگاهی باید به صورت حقیقی و واقعی نام سردار سلیمانی را به شایستگی  حفظ کند که این امر هم  حاصل تلاش شبانه روزی همه در این مجموعه است .

وی با تاکید بر اینکه مزین شدن نام سردار سلیمانی در این مجموعه نباید ضایع شود ، افزود : مجموعه افراد در جهاد دانشگاهی باید با خدمت  و تلاش خالصانه برای رضای خدا کار کنند .

رئیس جهاد دانشگاهی مازندران در این مراسم گفت : گام دوم انقلاب عامل عزت و سربلندی انقلاب اسلامی در مدیریت جهادی است و ما باید راه شهدا را در بعد علمی کشور ادامه دهیم .

واحد عبدالهیان با اشاره به اینکه رونمایی از نام سردار در این مجموعه را در عمل به اثبات خواهیم رساند ، افزود :  در مجتمع سردار شهید سلیمانی واحد جهاد دانشگاهی چند طرح اعم از تکثیر و پرورش ریز جلبک اسپیرولینا ، گردشگری مزرعه ، اسانس گیری گل نرگس ، طرح تلفیقی ماهیان خاویاری و مزرعه غاز مولد در حال پیگیری است .

وی با بیان اینکه بعد از سه سال تلاش و پژوهش همکاران جهاد دانشگاهی امروز طرح پایلوت نیمه صنعتی تکثیر و پرورش ریز جلبک به بهره برداری رسیده است  ، افزود :  جهاد دانشگاهی این آمادگی را هم دارد تا فاز صنعتی این طرح را در کشور راه اندازی کند.

سردار محمد حسین بابایی فرمانده سپاه کربلای مازندران نیز در این مراسم گفت: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی متکی به جناح خاصی نبوده است ایشان دانش خود را به علم نافع تبدیل کرد علمی که توانست میلیون ها نفر را از جنگ نجات دهد.

وی بیان کرد : سردار شهید حاج قاسم سلیمانی پیش از آنکه یک فرد نظامی باشد فردی سیاستمدار و دلسوز نظام بود که انسان ها را از مهلکه نجات می داد .

فرمانده سپاه کربلای استان مازندران با تاکید براینکه اعتقادات ما باید همراه با اخلاص و مجاهدت برای مردم باشد ، گفت : جهاد دانشگاهی باید در مسیر جهاد حرکت کند چرا که جهاد در جایی مصداق پیدا می کند که برای مقابله با دشمنان باشد.

وی با بیان اینکه کسی که وارد جهاد می شود نباید نگاه منفعت طلبانه داشته باشد ، افزود:  نداشتن تعریف و تمجید از دیگران  و تلاش شبانه روزی  دیگر راه های رسیدن به جهاد است که باید مد نظر قرار گیرد .

سردار بابایی با اشاره به اینکه دانشگاه برای یادگاری نیست بلکه برای تحقیق است ، گفت : آنچه که امروزه زمینه ساز پیشرفت ما شده است ،  خروجی تحقیقات ما بوده است.

فرمانده سپاه کربلا در پایان با بیان اینکه ما در کشور ایران اسلامی هیچ کمبودی نداریم ، بیان کرد : کشور ما از جهت ثروت و منابع خدادادی جز کشورهای مثال زدنی در دنیا است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =