۲۴۲ هکتار گلخانه در استان‌ تهران احداث شد

تهران- ایرنا- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با اشاره به توسعه رو به رشد احداث گلخانه در این استان اعلام کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۲۴۲ هکتار گلخانه در استان تهران احداث شده است.

کریم ذوالفقاری روز چهارشنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: از ابتدای امسال ۱۹۵ هکتار گلخانه بصورت خود اجرایی بوده و همچنین ۴۰ هکتار مربوط به بازسازی و نوسازی گلخانه های موجود در استان تهران بوده است.

وی افزود: دولت از احداث گلخانه با ارائه تسهیلات بانکی ارزان قیمت حمایت می کند و متقاضیان می توانند با مراجعه به جهاد کشاورزی در شهرستان های مختلف از تسهیلات دولتی استفاده کنند.

آبروی گلخانه‌های کشور در استان‌تهران است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با اشاره به توسعه فعالیت کشت های گلخانه ای در این استان اعلام کرد: ۳۰ درصد گلخانه های کشور در استان تهران است و به نوعی این استان آبروی گلخانه های کشور است.

وی ادامه داد:‌ ۱۴ هزار گلخانه در کل کشور داریم که از این میزان ۳ هزار و ۶۰۰ هکتار آن در استان تهران فعال است.

ذوالفقاری خاطرنشان کرد: بیشترین گلخانه های احداث استان تهران در مناطق جنوبی استان از جمله شهرستان پاکدشت، پیشوا و ورامین است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با بیان اینکه باید به سمت کشت محصولات کم آبر برویم تاکید کرد: کشت گلخانه ای در مصرف آب صرفه جویی می شود و همچنین تلاش داریم در کنار توسعه کاشت محصولات کشاورزی در فضای بسته کشت محصول زعفران را در استان تهران توسعه دهیم.

به گفته وی، تلاش می کنیم با بهره گیری از تمام ظرفیت کشت محصول زعفران را در استان توسعه دهیم که بیشترین کشت این محصول در شهرستان رباط کریم صورت می گیرد.

ذوالفقاری تصریح کرد: ضریب خوداتکایی محصولات کشاورزی ۹۰ درصد است و باید گفت که ۹۰ درصد خوراک مردم در داخل کشور تامین می شود و این امنیت غذایی بالا موجب می شود که روی پای خود بایستیم و خود را از واردات محصولات غذایی بی نیاز کنیم.

استان تهران دارای ۱۸۷ هزار هکتار اراضی کشاورزی است که در تولید محصول سیب درختی، گل های شاخه بریده، تخم مرغ و قارچ خوراکی در کشور پیشتاز است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =