دادخواهی جمعی از فرهنگیان کرمانشاه برای دریافت حق مناطق جنگی

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه در حالی با جمعی از معلمان و فرهنگیان بخش‌های بیلوار و فیروزآباد دیدار کرد که آنها دادخواهی خود را برای دریافت حق مناطق جنگی به نزد وی آورده بودند.

اولین روز از بهمن ماه ۹۸ فرصتی برای جمعی از معلمان و فرهنگیان این بخش ها پدید آمد تا ضمن دیدار با هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه، مسائل و مشکلات خود را که عموما مربوط به محرومیت آنها از دریافت حق مناطق جنگی می شد را با مدیر ارشد استان در میان بگذارند.

در این دیدار عنوان شد که اکثر قریب به اتفاق فرهنگیان استان از حق مناطق جنگی برخوردار شده و تنها عده معدودی که عمدتا نیز سابقه کاری زیادی داشتند از این فرصت محروم مانده اند.

تعدادی از فرهنگیان و معلمان که به نمایندگی از دیگر همکاران محروم خود از این مزیت با استاندار دیدار داشتند، خواستار احقاق حق خود بوده و از استاندار کرمانشاه و یزدان پناه مدیرکل آموزش و پروش استان خواستند که به کمک آن ها بروند.

برخورداری ۹۰ درصد فرهنگیان کرمانشاه از حق مناطق جنگی

در ابتدای این دیدار مدیرکل آموزش و پرورش از زحمات استاندار کرمانشاه برای تلاش های بی وقفه در راستای پیگیری پرداخت حق مناطق جنگی به فرهنگیان قدردانی کرد و گفت: بدون شک اگر این تلاش ها و پیگیری های مداوم نبود این اتفاق خوشایند رخ نمی داد.

مجید یزدان پناه افزود: با این پیگیری ها بیش از ۹۰ درصد فرهنگیان شهرستان کرمانشاه از حق مناطق جنگی برخوردار شده و تنها ۱۰ درصد که عمدتا در بخش های بیلوار و فیروزآباد مشغول هستند از آن محروم مانده اند.

وی تصریح کرد: این ۱۰ درصد شامل ۳۱۵ نفر از فرهنگیان و معلمان می شود که متاسفانه به دلیل بسته شدن سیستم از سوی وزارتخانه امکان اضافه کردن نام آنها در لیست فرهنگیان شاغل برای برخورداری از حق مناطق جنگی وجود ندارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه ادامه داد: البته امیدواری زیادی وجود دارد با ادامه پیگیری ها و البته ورود استاندار به این موضوع و رایزنی با مسوولان مربوطه در کشور این مشکل مرتفع شود.

وی تصریح کرد: مجموعه آموزش و پرورش استان با جدیت حل مشکل این تعداد از همکاران را پیگیری و اجازه نمی‌دهد حق آنها که جزو شریف ترین و زحمتکش ترین اقشار جامعه و همکاران ما هستند تضییع شود.

حل مشکل ۳۱۵ فرهنگی کرمانشاهی در شورای برنامه ریزی مصوبه می شود

پس از سخنان مدیرکل آموزش و پرورش و جمعی از فرهنگیان کرمانشاه؛ استاندار نیز قول حل مشکل مطرح شده را داد و گفت: برخورداری ۳۱۵ معلم و فرهنگی بازنشسته از این مزیت را در شورای برنامه ریزی استان مصوب خواهیم کرد تا بهتر از لحاظ قانونی و حقوقی بتوان آن را پیگیری کرد.

هوشنگ بازوند ادامه داد: زمانی که برخورداری ۳۱۵ فرهنگی جامانده از حق مناطق جنگی به شکل مصوبه دربیاید و وجاهت قانونی در استان پیدا کند متولیان امر در وزارت آموزش و پرورش تنها با استناد به قانون می توانند آن را رد کنند.

وی خاطرنشان کرد: بسیار هم بعید است در جایی از قانون آمده باشد که عده ای در یک سازمان از مزیتی برخوردار و عده ای دیگر از آن محروم بمانند.

استاندار کرمانشاه گفت: حتی در صورتی که مصوبه شورای برنامه ریزی استان نیز به هر دلیلی رد شد مکاتبات و پیگیری های لازم از طریق وزارت آموزش و پرورش و سرلشکر باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح انجام می گیرد تا حقی از این فرهنگیان زحمتکش ضایع نشود.

وی تصریح کرد: به نظر نمی رسد این موضوع مشکل غیرقابل حلی باشد و احتمالا مصوبه شورای برنامه ریزی استان و ارجاع آن به وزارتخانه بتواند این مسئله را حل کند.

بازوند یادآور شد: این مشکل تنها منحصر به آموزش و پرورش نیست و چند دستگاه دیگر مانند تامین اجتماعی، بانک ها و ... نیز با آن روبرو بودند که با سعه صدر مرتفع شد.

استاندار کرمانشاه در بخش دیگری از سخنانش، برخورداری جمع زیادی از کارکنان دستگاه های اجرایی استان از حق مناطق جنگی را نتیجه تلاش های مجموعه مدیران و مجمع نمایندگان استان دانست.

وی همچنین با قدردانی از تلاش های معلمان، آنها را روشنی بخش جامعه و تربیت کنندگان آینده سازان کشور معرفی کرد و گفت: تک تک آنها سهم بسزایی در توسعه و پیشرفت کشور دارند.

بازوند در پایان گفت: توسعه و پیشرفت این کشور به دست تربیت شدگان دست معلمان زحمتکش جامعه اتفاق می افتد از این رو باید برای رفع مشکلات این عزیزان با همه وجود تلاش کرد.