۱ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۲۷
کد خبرنگار: 1160
کد خبر: 83643068
۰ نفر

برچسب‌ها

کسب ۲ مقام توسط ورزشکاران گیلانی در مسابقات ام اس کشور

رشت - ایرنا - در رقابت های ورزشی قهرمانی کشور، ورزشکاران گیلانی با درخشش خود ۲ مقام کسب کردند.

رئیس هیات ورزش های بیماران خاص و پیوند اعضاء عصر سه شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در سومین دوره رقابت های ورزشکاران ام اس کشور در اصفهان ، ورزشکاران گیلانی در رشته دارت مقام دوم و در رشته شطرنج عنوان سوم را کسب کردند.

طاهره حق پرست افزود: در جریان این مسابقات و در رشته دارت، رویا گلشنی ورزشکار شایسته استان گیلان با درخشش خود پس از ورزشکاری از استان اصفهان مقام نایب قهرمانی و مدال نقره این دوره از رقابت ها را کسب کرد.

وی ادامه داد: همچنین ساغر سالم دیگر ورزشکار گیلانی حاضر در این دوره از رقابت ها در رشته شطرنج به مصاف حریفان خود رفت که در نهایت این ورزشکار شایسته پس از ورزشکارانی از تهران و اصفهان روی سکوی سوم قرار گرفت و مدال برنز این مسابقات را تصاحب کرد.

رئیس هیات ورزش های بیماران خاص و پیوند اعضای گیلان بیان کرد: البته از استان گیلان شش ورزشکار در سومین دوره رقابت های ورزشی ام اس کشور حضور یافتند که در نهایت دو ورزشکار موفق به کسب مقام شدند.

حق پرست خاطرنشان کرد: در سومین دوره مسابقات ورزشکاران ام اس  قهرمانی کشور حدود ۳۰۰ ورزشکار از استان های مختلف و در رشته های ورزشی گوناگون حضور داشتند که در اصفهان با هم به رقابت پرداختند.

وی افزود: با توجه به اینکه در گیلان بیماران خاص تحت پوشش ورزشی قرار گرفته اند خوشبختانه استقبال این بیماران نیز از ورزش بسیار چشمگیر است به طوری که تعداد این بیماران که به طور سازمان یافته به امر ورزش مشغولند و بیمه ورزشی بیماران خاص دارند، از ۱۵ به ۷۵ نفر افزایش یافته است.

رئیس هیات ورزش های بیماران خاص گیلان اضافه کرد: هم اینک بیماران ام اس ، تالاسمی ، دیالیز ، پیوند کلیه و دیابت در گیلان فعال هستند که در رقابت های قهرمانی کشور در منطقه آزاد انزلی گیلان برگزار شده بود، تیم گیلان در بخش تالاسمی مقام قهرمانی را کسب کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =