پرواز تهران- بجنورد در فرودگاه گرگان نشست

بجنورد- ایرنا- پرواز هواپیمایی ایران ایر در مسیر تهران - بجنورد روز سه‌شنبه به علت شرایط نامناسب آب و هوایی و کاهش دید، از آسمان بجنورد به گرگان تغییر مسیر داد و در فرودگاه این شهر نشست.

سیدمهدی رزاز مدیر فرودگاه بجنورد روز سه شنبه با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این فرودگاه در روز سه شنبه یک پرواز توسط شرکت ایران ایر داشت،  با وجود اینکه شرایط آب و هوایی تهران در ساعت ۱۳ و ۵۵ دقیقه برای پرواز مساعد شد اما در بجنورد به علت وضعیت نامناسب جوی فرود انجام نشد.

شرکت هواپیمایی آسمان نیز امروز برنامه پروازی روز چهارشنبه خود در مسیر تهران - بجنورد را لغو کرد.

 شرکت هواپیمایی آسمان دلیل لغو برنامه پروازی خود در روز چهارشنبه را نبود ناوگان پروازی اعلام کرده است.

شرکت هواپیمایی ماهان نیز که پرواز دیروزش به علت شرایط نامساعد جوی موفق به فرود در فرودگاه بجنورد نشده و به تهران بازگشته بود، ۴ پرواز دیگر خود در مسیر تهران - بجنورد را در روزهای پنجشنبه هفته جاری و شنبه، دوشنبه و پنجشنبه هفته آینده لغو کرد.  

شرکت های هواپیمایی ماهان، ایران ایر و آسمان در سال جاری تعداد زیادی از پروازهای فرودگاه بجنورد را به علت مشکلات فنی، آب و هوایی و یا بدون اقامه دلیلی خاص لغو کرده اند.

فرودگاه بجنورد به علت شرایط خاص اقلیمی و مکانی، نیاز به هواپیمای خاص دارد که هم اکنون عمدتا هواپیماهای فوکر در این فرودگاه برنامه پروازی دارند و در فصل زمستان شمار زیادی از پروازها به علت بدی آب و هوا لغو می شوند.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور قرار دارد که فاصله بجنورد، مرکز این استان تا تهران افزون بر ۷۰۰ کیلومتر و تا مشهد ۲۵۰ کیلومتر است.

فرودگاه بجنورد به عنوان فرودگاه مرز هوایی فعال است که دارای یک باند به ابعاد ۴۲۰۰ در ۴۵ متر، اپرون به ابعاد ۲۴۵ در ۱۱۸ متر، تاکسی وی عمود به ابعاد ۲۳ در ۱۲۰ متر و ساختمان ترمینال مسافری به مساحت ۱۷۰۰ متر مربع و ترمینال جدید به مساحت ۴۶۰۰ مترمربع است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =