سیاست رژیم صهیونیستی در راستای تجارت سلاح است

تهران- ایرنا- نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی گفت: رژیم صهیونیستی سیاستی را پیش می‌برد که براساس آن به جهان نشان می‌دهد ایران تهدیدی در منطقه خلیج‌فارس و خاورمیانه است و این سیاست در راستای تجارت سلاح است.

علی ساری روز سه‌شنبه در جلسه پایانی کنفرانس «به سوی سیستم امنیتی جدید در خلیج فارس،خروج از رویکردهای صفر» در دانشگاه قطر دوحه اظهار داشت: ما به دنبال خروج از رویکردهای صفر در منطقه هستیم اما وجود رژیم صهیونیستی در منطقه در خلاف این سیاست است.

وی افزود: جمهوری اسلامی از ابتدا در برابر سیاست‌های منفی اسرائیل ایستادگی و مقابله کرد و این امر در جهت افزایش امنیت منطقه و خلیج فارس است.

نماینده مردم اهواز در مجلس بیان کرد: رژیم صهیونیستی سیاستی را پیش می‌برد که براساس آن به جهان نشان می‌دهد ایران تهدیدی در منطقه خلیج‌فارس و خاورمیانه است و این سیاست در راستای تجارت سلاح است.

ساری عنوان کرد: اسرائیل با ناامن‌ کردن منطقه و ایجاد درگیری‌ها، میلیاردها دلار را به شرکت‌ها اسلحه‌سازی روانه کرده است.

وی ادامه داد: باید همه ما قبول کنیم که کشورهای بسیاری به ذخائر و ثروت منطقه طمع دارند. منطقه ما در بهترین موقعیت استراژیک قرار دارد و به شکل طبیعی مورد طمع قرار می‌گیرد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان این‌که سیاست ایران در راستای صلح و امنیت است، گفت: طرح صلح هرمز که از سوی ایران ارائه شده است ابتکاری در جهت امنیت و صلح براساس گفت‌ وگو است.

ساری با اشاره به اینکه طرح هرمز بستری برای همکاری کشورهای منطقه خلیج‌فارس است، عنوان کرد: با گفت‌ وگو و همکاری مشترک می‌توان پیشرفت و سازندگی را به ملت‌های منطقه هدیه کرد و با تکیه بر طرح هرمز روابط ما قوی‌تر و دوستانه‌تر می‌شود.

کنفرانس «به سوی سیستم امنیتی جدید در خلیج‌فارس، خروج از رویکردهای صفر» توسط دانشگاه قطر و مرکز مطالعات الجزیره با حضور مسئولان و پژوهشگران کشورهای مختلف در کشور قطر برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =