نایب قهرمان کباده جهان: شرکت‌کنندگان از شرایط میزبانی ایران رضایت دارند

بجنورد- ایرنا- نایب قهرمان کباده جهان گفت: کشورهای شرکت کننده در سومین دوره رقابت‌های ورزش‌های زورخانه‌ای و پهلوانی قهرمانی جهان از شرایط میزبانی ایران ابراز خرسندی کردند و از امنیت کامل ایران راضی هستند.

«سوران الله‌مرادی» روز چهارشنبه در گفت‌وگو با ایرنا اظهار داشت: در رشته سنگ و هنرهای فردی در مسابقات جهانی ورزش‌های زورخانه‌ای و پهلوانی مقام اول را کسب کردم. در این مسابقاتی ۲۱ کشور از آسیا، اروپا و آفریقا حضور داشتند. همه کشورها در این عرصه بخوبی در حال پیشرفت هستند و هر دوره که این مسابقه برگزار می‌شود می‌توان توسعه این ورزش را در میان ورزشکاران این کشورها مشاهده کرد.  

وی افزود: ورزشکاران تازه‌کار در کشورهای مختلف باید تحت آموزش مربیان فدراسیون جهانی ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی قرار بگیرند تا روزی مثل ایران قوی شوند و عرصه رقابت‌ها را سنگین و جذاب‌تر کنند.

نایب قهرمان کباده جهان یادآور شد: امکان پیروزی کشورهای اسلامی همچون جمهوری آذربایجان، افغانستان و عراق در این مسابقات بسیار است. همچنین من تجربه حضور در مسابقات بین‌المللی ورزش زورخانه‌ای را از سال ۹۵ کسب کردم و برای اولین بار است که در پیکارهای جهانی شرکت می‌کنم.

وی ادامه داد: تمام کشورهای شرکت کننده در ایران امنیت کامل دارند و هیچ مشکلی ندارند و همه آنها از این میزان امنیت راضی هستند.

سومین دوره مسابقات جهانی ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی که از روز گذشته با حضور ۱۰۰ ورزشکار از ۲۱ کشور در بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی، آغاز شده فردا (پنجشنبه) به پایان می‌رسد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =