امروز سامانه بارشی جدید وارد آسمان استان تهران می‌شود

تهران- ایرنا- اداره کل هواشناسی استان تهران اعلام کرد: امروز به تدریج زبانه های سامانه بارشی جدید به استان وارد و در بعضی ساعات عصر و شب بارش پراکنده برف و گاهی باران در تمام نواحی پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش روز چهارشنبه این اداره کل، از فردا شب تا پنجشنبه شب شرایط بارش تقویت خواهد شد و در بیشتر نواحی استان به ویژه نواحی مرکزی و شمالی، بارندگی عمدتا به شکل برف خواهد بود.

همچنین در روزهای جمعه و شنبه با عبور متناوب موج بارشی از استان در بعضی ساعات انتظار بارش پراکنده برف داریم و طی این مدت به دلیل مه و کاهش دید، لغزندگی سطح معابر شهری و جاده های مواصلاتی و در نواحی کوهستانی به دلیل مه آلودگی و کولاک برف، امکان اختلال تردد در تمام معابر و جاده ها وجود دارد.

به گزارش هواشناسی، مجهز کردن خودروها به تجهیزات زمستانی الزامی است و از شنبه با کاهش محسوس دما اثر یخبندان تشدید می شود.

بیشینه و کمینه دمای هوای تهران سه شنبه و چهارشنبه( ۵ و ۱-)،  پنجشنبه( ۴ و ۲- )، جمعه( ۶ و ۲-) ، شنبه (۶ و ۳-) خواهد بود.

 ایستگاه‌های ورامین ۷ درجه سانتیگراد و فیروزکوه با منفی۱۰ درجه سانتی‌گراد به ترتیب گرمترین و سردترین نقاط شهر تهران در ۲۴ ساعت گذشته بوده است.

اداره کل هواشناسی استان تهران همچنین در  اطلاعیه ای، بر مدیریت مصرف حامل های انرژی، آمادگی دستگاه های خدمت رسان شهری و جاده ای و مجهز کردن خودروها به تجهیزات زمستانی تاکید کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =