۱ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۰۵
کد خبرنگار: 2493
کد خبر: 83642869
۰ نفر

برچسب‌ها

رقابت مستند «روابط خانوادگی» در جشنواره فنلاند

تهران- ایرنا- مستند «روابط خانوادگی» به کارگردانی ناصر ضمیری در نوزدهمین دوره جشنواره مستند «هلسینکی- داک پوینت» در کشور فنلاند پذیرفته شد.

مستند روابط خانوادگی ساخته ناصر ضمیری در جشنواره مستند داک پوینت حضور خواهد داشت. این جشنواره از جمله مهمترین فستیوال‌های کشورهای نوردیک است و ۹۶ فیلم مستند به صورت غیررقابتی طی یک هفته از تاریخ ۲۷ ژانویه الی ۲ فوریه (۷ تا ۱۳ بهمن) در شهر هلسینکی کشور فنلاند به نمایش در خواهد آمد.

همچنین امسال مستندهای خانه مادری‌ام مرداب، دماغ به سبک ایرانی، از پس برقع، آخرین روزهای زمستان و سایه‌های بی خورشید از آثار مهرداد اسکویی در این جشنواره به نمایش درمی‌آید و بزرگداشت او به همراه برپایی مسترکلاس آزاد در تاریخ ۱۰ بهمن برگزار می‌شود.

مستند روابط خانوادگی که از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی است، ارتباط پیرمردی ۸۰ ساله به نام حاجی بابا با فرزندانش را به تصویر می‌کشد. آن‌ها در یک موقعیت خاص و ویژه قرار گرفته‌اند و این موقعیت باعث رفتارهایی از سوی خانواده می‌شود که شناخت بهتری نسبت به آن‌ها پیدا می‌کنیم.

ناصر ضمیری کارگردان مستند روابط خانوادگی پیش از این پیرامون فیلمش گفته بود: سعی کردم در این مستند قضاوتی نداشته باشم و صرفاً خانواده‌ای را به تصویر بکشم تا مخاطب با تماشای آن‌ها خود قضاوت کند که کدام‌یک حق دارند و چرا خانواده حاجی بابا به مشکل رسیده‌اند. این فیلم روایتی ساده، در عین حال عمیق با نگاهی شاعرانه است که باعث همذات‌پنداری مخاطب با شخصیت فیلم و همراهی تا پایان با این شخصیت و خانواده‌اش می‌شود.

نوزدهمین جشنواره جهانی مستند «داک‌پوینت» از ۲۷ ژانویه تا ۲ فوریه ۲۰۲۰ در شهر هلسینکی فنلاند برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =