۲ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۸:۰۶
کد خبرنگار: 957
کد خبر: 83642862
۰ نفر

برچسب‌ها

روزانه بیش از ۱۳ میلیون مترمکعب گازطبیعی در کردستان مصرف می‌شود

سنندج - ایرنا - مدیر روابط عمومی شرکت گاز کردستان گفت: در حال حاضر با احتساب نیروگاه سیکل ترکیبی سنندج، روزانه بیش از ۱۳ میلیون مترمکعب گاز طبیعی در استان مصرف می‌شود.

هوشنگ اولی‌زاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اکنون بدون احتساب نیروگاه سنندج، مشترکان کردستانی روزانه بیش از ۱۱ میلیون مترمکعب گاز طبیعی مصرف می‌کنند.

وی اضافه کرد: از ابتدای امسال تا پایان دی بدون احتساب نیروگاه، یک میلیارد و ۵۹۱ میلیون و ۴۳۹ هزار و ۵۱ مترمکعب گاز مصرف شده که نسبت به مدت مشابه پارسال ۶،۹ درصد افزایش نشان می‌دهد.

مدیر روابط عمومی شرکت گاز کردستان یادآور شد: سال گذشته در همین مدت بدون احتساب نیروگاه سنندج یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون و ۱۵۰ هزار  و ۱۲۳ مترمکعب گاز طبیعی مصرف شد.

اولی‌زاده افزود: امسال تا پایان دی با احتساب نیروگاه، ۲ میلیارد و ۳۱۰ میلیون و ۷۵۹ هزار و ۴۲۶ مترمکعب مصرف شده که هفت درصد نسبت به ۲ میلیارد و ۳۰۷ میلیون و ۳۶۹ هزار و ۸۰۲ مترمکعب مدت مشابه سال گذشته بیشتر است.

وی با بیان اینکه ۱۶ دی ماه بیشترین مصرف گاز استان در سال جاری بود، اظهار داشت: در این روز با احتساب نیروگاه سنندج ۱۳ میلیون و ۲۹۹ هزار و ۵۲۲ مترمکعب و بدون احتساب نیروگاه ۱۰ میلیون و ۵۱۴ هزار و ۵۰۲ مترمکعب گاز طبیعی مصرف شد.

مدیر روابط عمومی شرکت گاز کردستان ۳۰ دی ماه را پرمصرف‌ترین روز سال گذشته اعلام کرد و افزود: همان روز مصرف مشترکان استان بدون احتساب نیروگاه ۱۰ میلیون و ۸۱۸ هزار و ۶۳ مترمکعب و با احتساب نیروگاه سنندج ۱۳ میلیون و ۳۳۶ هزار و ۲۸۱ مترمکعب بود. 

کردستان با یک میلیون و ۶۰۳ هزار نفر جمعیت، دارای ۱۰ شهرستان، ۲۹ شهر، ۳۱ بخش، ۸۶ دهستان و یک هزار و ۶۹۹ روستا است.

۵۳۱ هزار و ۴۰۳ مشترک از خدمات شرکت گاز کردستان بهره‌مند هستند که ۳۹۴ هزار و ۹۳۴ مشترک در شهرها و ۱۳۶ هزار و ۴۶۹  مورد در روستاها قرار دارند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =