میزبانی ۱۳ استان از نهمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر

تهران- ایرنا- با آغاز نهمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر در تهران، ۱۲ استان دیگر همزمان با پایتخت ایران میزبان این رویداد فرهنگی، هنری و صنعتی خواهند بود.

به گزارش روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور؛ استان‌های یزد، زنجان، اردبیل، کرمان، خراسان رضوی، ایلام، لرستان، کرمانشاه، سمنان، هرمزگان، البرز، مرکزی و گلستان در کنار تهران امسال میزبان برگزاری جشنواره مد و لباس فجر هستند.

برپایی نمایشگاهی از انواع  لباس‌های ایرانی ـ اسلامی که توسط هنرمندان استانی طراحی شده، برگزاری مسابقه زنده طراحی لباس و رقابت طراحان استانی برای عرضه بهترین طرح در بخش های مختلف رقابتی از جمله اقداماتی است که همزمان با جشنواره کشوری در ۱۲ استان نامبرده اجرا خواهدشد.

جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر با هدف نگاهی نو به بازار، ایجاد فضای رقابتی سالم بین طراحان عرصه مد و لباس، تشویق طراحان به ارائه طرح و الگوهای به روز و نوآورانه، کمک به ارتقای سطح حوزه طراحی با الهام از نمادهای هنر ایرانی اسلامی و کشف استعدادهای نو،  برگزار می‌شود. 

موضوع ویژه این دوره از جشنواره در تمام بخش‌های مسابقه با عنوان «فر گلستان»، منطقه شمال شرقی ایران مهد تمدن ۷ هزار ساله، به دلیل قدمت و سابقه تاریخی و ابنیه‌های مختلف در این منطقه و در گلستان به دلیل ویژگی‌ها و تنوع قومیتی با آداب و رسوم مختلف مشهور به رنگین‌کمان اقوام ایران زمین است. نهمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر از بیست و چهارم تا بیست و نهم بهمن ۱۳۹۸ برگزار می‌شود.

بخش‌های جشنواره
۱. طراحی لباس، پارچه، جواهرات و زیورآلات، طراحی کیف و کفش، لباس اجتماع بانوان، طراحی محصولات عفاف وحجاب، لباس اجتماع آقایان، طراحی پارچه، (مسابقه و نمایش) و مسابقه زنده طراحی (ایده تا اجرا) شامل لباس اجتماع بانوان، طراحی محصولات عفاف وحجاب، لباس اجتماع آقایان، طراحی پارچه، طراحی کیف وکفش و طراحی زیورآلات است. همچنین بخش غیررقابتی شامل غیررقابتی (مسابقه ونمایش) ویترین ملی لباس، ویترین ملی زیورآلات ویترین ملی کیف وکفش است. ۲. علمی، دانشگاهی، ۳. صنعت و فناوری‌های نوین، ۴. فرهنگی، هنری، ۵. اتحادیه‌ها، انجمن‌ها، خانه‌های مد و موسسات مد وعفاف و حجاب، ۶. استان‌ها و اقوام (بصورت غیرمتمرکز در سراسر کشور)، ۷. عرضه محصولات کاربردی اسلامی ایرانی (فروش غیر متمرکز)، ۸. بین الملل 

 جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر با هدف نگاهی نو به بازار، ایجاد فضای رقابتی سالم بین طراحان عرصه مد و لباس، تشویق طراحان به ارائه طرح و الگوهای به روز و نوآورانه، کمک به ارتقای سطح حوزه طراحی با الهام از نمادهای هنر ایرانی اسلامی و کشف استعدادهای نو،  برگزار می‌ شود.

 در آستانه چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و به‌منظور تحقق منویات مقام معظم رهبری در ارائه سبک زندگی اسلامی ایرانی، با مشارکت و همکاری هنرمندان، فعالان و دست‌اندرکاران عرصه طراحی مد و لباس کشور، زیر نظر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، نهمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر از بیست‌و چهارم لغایت بیست و نهم بهمن ماه  1398برگزار می‌شود.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha