۵۶ مدرسه در مناطق سیل زده باید از نو ساخته شوند

تهران- ایرنا- وزیر آموزش و پرورش گفت: حدود ۵۶ مدرسه در مناطق سیل زده که پیش تر نیز جزو فهرست تخریبی‌ها بودند، در رخداد سیل اخیر آسیب دیده و نیازمند آن است که از نو ساخته شوند.

محسن حاجی‌ میرزایی در حاشیه همایش نسل آفتاب که به مناسبت چهلمین سالگرد تاسیس اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان که امروز سه‌شنبه یکم بهمن ماه برگزار شد، در جمع خبرنگاران، درباره برآورد آسیب‌های ناشی از سیل در استان سیستان و بلوچستان به مدارس این منطقه، بیان کرد: بنده دیروز از نزدیک از مناطق سیل زده بازدید کردم. اقدامات لازم در این مناطق آغاز شده است.
وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: بررسی ها نشان می دهد ۲۸۶ مدرسه نیاز به تعمیرات دارد که تجهیزات بخشی از این مدارس نیز آسیب دیده است.
به گفته حاجی میرزایی، روز گذشته ۲۰ کامیون شامل تجهیزات میز و نیمکت و سایر ملزومات مورد نیاز مدارس آماده اعزام شدند.
وی خاطر نشان کرد: خیرین نیز ۴۰ میلیارد تومان برای ساخت مدارس متعهد شده اند و همچنین مقرر شده که ۲۰ مدرسه ساخته شود.

وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: سازمان نوسازی در مناطق سیل زده مستقر شده است و تلاش می‌کنند تا کلاس‌های درس به شیوه‌های ارسال چادر یا کانکس برگزار شود و وقفه‌ای در کار کلاس‌ها ایجاد نشود.
وی اعلام کرد: روند برنامه های آموزشی در مناطق سیل زده برقرار است، برای بازسازی مدارس این مناطق باید اقدامات لازم به سرعت انجام شود.

سیستان و بلوچستان یکی از ۲۶ استانی است که در کشور هم اکنون گرفتار مشکلات زمستانی همچون بارش­ های سنگین و سیل هستند. سیلی که از بارش­‌های قوی‌ترین سامانه بارشی سال جدید رخ داد و با وجود پایان یافتن بارش ­ها هنوز تبعات آن ادامه دارد. حجم خسارات آن قدر زیاد است که هم اکنون بیش‌ از سه هزار و ۵۰۰ نفر در حال امدادرسانی به سیلزدگان سیستان و بلوچستان هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =