محیط زیست تهران به دنبال تدوین استانداردهای ملی بو است

تهران- ایرنا- رییس اداره محیط زیست شهر تهران با بیان اینکه آلودگی «بو» به عنوان یکی از آلودگی‌های جدید در حوزه محیط زیست مطرح شده است. گفت: محیط زیست تدوین استاندارد ملی« بو» را در دستور کار قرار داده است.

به گزارش حفاظت محیط زیست استان تهران، مسعود زندی در مراسم افتتاحیه واحد بی بو سازی با سیستم چکالش یخ در شرکت توسعه صنایع بهشهر، اظهار داشت: در حوزه بین الملل یکی از سخت ترین استانداردهای محیط زیستی، استاندارد «بو» است.

وی گفت: محیط زیست درصورت وجود مستندات کافی برای آلایندگی «بو» از سوی واحدهای تولیدی و صنعتی نسبت به ابلاغ اخطاریه های لازم و همچنین برخوردهای قانونی متناسب اقدام می کند.
زندی با تاکید بر اینکه می توان گفت انتشار بوها عمدتا از ترکیب مواد شیمیایی و برخی از گازهاست، اظهار داشت: عوارض برخی آلودگی‌های «بو» به جز تأثیر بر محیط زیست، سلامت شهروندان را هم تحت الشعاع قرار می‌دهد.
شروین شکوهی مدیرکارخانه صنعتی بهشهر نیز در این مراسم گفت: موضوع محیط زیست رسالت و مسئولیت اجتماعی همه ماست و سرمایه گزاری زیادی روی این پروژه انجام شده است .
وی درخصوص مزایای این سیستم بوگیر اظهار داشت: مصرف انرژی کم ، خلا بسیار قوی ،کاهش انتشار بو و آلودگی کم زیست محیطی از مزایای این سیستم است.
شکوهی میزان سرمایه گزاری زیاد ، تعمیرات و نگهداری پر هزینه و وسعت محل نصب از جمله معایب این سیستم عنوان کرد و بیان داشت: این پروژه در سه فاز انجام خواهد شد و این اولین فاز اجرایی است و علیرغم مشکلات مرتبط با تحریم با اعتباری بالغ بر 170 میلیارد ریال احداث شده است.
گفتنی است این سیستم بی بو کننده با ظرفیت 600 تن در روز برای حذف بوی کارخانه و کاهش انرژی بوده و تجهیزات فاز دوم نیز به این مجموعه تحویل داده شده و در حال راه اندازی است.

امسال در روزهای ۱۱، ۱۷ و ۲۳ آذر بوی نامطبوعی از مناطق مختلف پایتخت به مشام رسید که مرکز تحقیقات آلودگی هوا وابسته به پژوهشکده محیط زیست دانشگاه علوم پزشکی تهران نتایج پیمایشی را مورد بررسی قرار داد که نشان می دهد به احتمال زیاد منبع این بو، گازهای حاوی گوگود منتشر شده از مراکز مختلف در جنوب و جنوب شرق پایتخت است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =