۱ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۱۴
کد خبرنگار: 2163
کد خبر: 83642779
۰ نفر

برچسب‌ها

گلستان رتبه برتر شورای آموزش و پرورش کشور را کسب کرد

گنبدکاووس - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش استان گلستان از کسب رتبه برتر شورای آموزش و پرورش استان گلستان در سطح کشور خبر داد.

احسان گوهری‌راد روز چهارشنبه در همایش استانی شوراهای آموزش و پرورش که در آزادشهر برگزار شد، افزود: بر اساس هماهنگی و پیگیری شوراهای آموزشی در استان با تلاش همه دلسوزان این عرصه توانستیم رتبه برتر شوراهای آموزش و پرورش در سطح کشور را برای گلستان به ارمغان بیاوریم که این باید آغاز یک هدف بزرگتر در جهت تعالی استان باشد.

وی افزود: مولفه نیروی انسانی یکی از شاخصه‌های اصلی پیشرفت کشورها است و در همین راستا نظام تعلیم و تربیت بایستی تمام تلاش خود را برای رسیدن به آرمان‌های مورد نظر کشور به کار بندد.

گوهری راد بیان کرد: یکی از دلایل اصلی که آموزش و پرورش برخی از کشورها در سطوح عالی قرار دارد این است که در آنجا سیستم آموزشی تنها در راستای تنها هدف خود که بحث آموزش می‌باشد فعالیت می‌کند و دغدغه‌ای برای دیگر فعالیت ها ندارد اما در ایران شاهد هستیم که جذب خیر، تعمیر فضای آموزشی، جذب نیروی انسانی و ... بر عهده سیستم آموزشی است و از همین رو از هدف اصلی خود فاصله گرفته‌ است.

وی افزود: در این مسیر و برای رفع مشکلات، با ایجاد شورای آموزش و پرورش که در آن بالاترین مسئولان اجرایی هر استان عضویت دارند، تا حد بسیار زیادی ضمن رفع بخشی از مشکلات موجود اتفاقات خوبی را رقم زدند که اجرایی شدن بیش از ۷۵ درصد از مصوبات شوراهای آموزش و پرورش یکی از این دستاوردها می‌باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گلستان یادآور شد: با همت انجمن‌های اولیا در شهرستان‌های استان بیش از ۱۵۰ میلیارد ریال کمک نقدی از سوی والدین دانش‌آموزان به سیستم آموزشی اهدا شد که توانستیم بخشی از مشکلات موجود را مرتفع سازیم.

وی گفت: نگاه ویژه خیرین مدرسه‌ساز و کمک‌های آنان باعث شد در سال تحصیلی گذشته بیش از ۷۰ درصد ابنیه آموزشی درحال ساخت را از سوی این افراد داشته باشیم و هزینه بیش از ۹۰ درصد از مدارس درحال ساختی که در سیل ابتدای سال خسارت دید، از سوی خیرین مدرسه ساز استانی و کشوری تامین شده است.

گوهری راد عنوان کرد: با توجه به اهمیت امر آموزش و پرورش، شهرداران استان با جدیت در راستای تحقق قانون ۵ درصد عوارض ساخت و ساز که به سیستم آموزشی تعلق می گیرد، فعالیت می‌کنند و در سال تحصیلی ۹۷ - ۹۸ بیش از ۲۵ میلیارد ریال از این محل به آموزش و پرورش گلستان تزریق شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گلستان خاطرنشان کرد: چنانچه تمام ظرفیت‌های شورای آموزش و پرورش در سطح استان استفاده شود هیچ نیازی به اعتبارات کشوری و استانی نیست و ظرفیتی که برای رفع مشکلات وجود دارد، می‌تواند در این زمینه گره‌گشا باشد.

در پایان این همایش از سه شهرستان آزادشهر، آق قلا و علی آباد کتول به عنوان شوراهای آموزش و پرورش برتر در گلستان تجلیل شد.

شهرستان ۹۶ هزار نفری آزادشهر با ۱۸۵۰۰ دانش‌آموز در شرق استان گلستان قرار دارد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =