شیراز میزبان چندین کشور در رقابت‌های بین‌المللی دهه‌ فجر است

شیراز-ایرنا- برنامه‌ها و اقداماتی برای میزبانی شیراز در زمینه رقابت‌های بین‌المللی ورزشی پیش‌بینی شده که بر اساس اعلام مسوولان،این کلانشهر در دهه مبارک فجر امسال پذیرای چندین کشور برای این رقابت‌ها خواهد بود.

مدیرکل ورزش و جوانان فارس سه شنبه در جمع خبرنگاران گفت: با وجود تبلیغات رسانه های خارجی علیه کشورمان، برای حضور  در مسابقات بین المللی دهه مبارک فجر استقبال خوبی شده که این امر نشان می دهد ایران از امنیت خوبی برخوردار است.

حیدرعلی کامیاب کلانتری ادامه داد : فدراسیون ها تعامل خوبی با ورزش و جوانان استان فارس دارند و با وجود پیشنهادهای سایر استان ها با رایزنی هایی که صورت گرفت میزبانی چندین رشته به شیراز رسید که بخشی ازآن در دهه مبارک فجر امسال و بخشی دیگر نیز در سال ۹۹ برگزار می شود.

وی اضافه کرد: سابقه خوبی که استان فارس در برگزاری مسابقات بین المللی در سال های گذشته داشته و همچنین ظرفیت های گردشگری موجب شد این استان میزبان رویدادهای مهمی باشد.

این مقام مسوول ادامه داد: هم اینک زیرساخت ها برای تمام رشته های ورزشی در فارس فراهم شده است  و باید از این فرصت استفاده ببریم و استعداد های ورزشی این استان را به  دنیا نشان دهیم .

کامیاب افزود: مسابقات بین المللی کشتی جام جهان پهلوان تختی ، مسابقات بین المللی بدمینتون جام فجر ، مسابقات چندرشته ای جام خوشه چین، مسابقات قوی ترین مردان ایران با نام گُردان گود و بیش از ۱۵۰۰ رویداد استانی در دهه مبارک فجر برگزار می شود.

۶۳ پروژه ورزشی در بهمن ماه افتتاح می شود 

مدیر کل ورزش  جوانان فارس در ادامه سخنانش به افتتاح ۶۳ پروژورزشی در بهمن ماه در سراسر استان فارس اشاره کرد و گفت: این پروژه ها به مساحت ۹۲ هزارو ۸۹۶ متر مربع و با اعتبار ۵۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان از بودجه منابع دولتی و خیرین به بهره برداری می رسد ضمن اینکه پروژه نیمه تمام سال های گذشته نداریم  و این ها که افتتاح می شوند مربوط به سال ۹۶ و ۹۷ است .

وی اضافه کرد : سالن های چند منظوره ، خوابگاه ، زمین چمن مصنوعی کوچک و بزرگ و مجموعه ورزشی از جمله پروژه هایی است که در این ایام به بهره برداری می رسند .

کامیاب خطاب به رسانه های خبری افزود: انتظارداریم  که این رویداد های مهم پوشش مناسب خبری خوبی داده شود تا توانمندی های این استان در داخل و خارج از کشور نشان داده شود .

رییس هیات کشتی استان فارس : پنج کشور در مسابقات کشتی فرنگی شرکت دارند

محمد موسایی رییس هیات کشتی فارس هم گفت : درچهلمین دوره  مسابقات کشتی فرنگی جام جهان پهلوان تختی که روزهای سوم و چهارم بهمن ماه در سالن شهید دستغیب شیراز برگزار می شود پنج کشورشرکت دارند.

وی افزود: کشورهای روسیه، ازبکستان، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان به همراه تیم ملی کشتی فرنگی ایران در این مسابقات شرکت دارند و تماشای آن برای علافه مندان به کشتی رایگان است .

رییس هیات بدمینتون فارس:  حضور  ۲۳  کشور درجام فجرقطعی شده است

رییس هیات بدمینتون فارس هم در این نشست خبری گفت : ابتدا قرار بود در این مسابقات که زیر نظر فدراسیون جهانی  و در رده بانوان و اقایان بر گزار می شود ۳۹ کشور شرکت کنند اما با توجه به اتفاقات اخیر کشورمان ، ۲۳  کشور نیز حضورشان قطعی شده است.

ابراهیم راضی ادامه داد: بیست و هشتمین دوره این مسابقات از پانزدهم لغایت نوزدهم بهمن ماه در سالن شهید آیت الله دستغیب شیراز برگزار می شود و رقابت های بانوان صبح ها و آقایان نیز بعد از ظهرها با هم به رقابت می پردازند.

وی افزود : استان های زیادی داوطلب میزبانی بودند که در نهایت به شیراز رسید و امیدواریم این مسابقات که کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰  توکیو است به خوبی برگزار شود.

راضی ادامه داد: ۹ ورزشکار از استان فارس در قالب تیم ملی حضور دارند و ۱۰ داور شیرازی نیز این بازی ها را قضاوت می کنند و سرداور این مسابقات از کشور هندوستان است.

رییس هیات ورزش روستایی و عشایری : ۷۰۰ ورزشکار در جام خوشه چین شرکت دارند

رییس هیات ورزش روستایی و عشایری فارس گفت : مرحله نهایی نخستین دوره مسابقات جام خوشه چین به میزبانی شیراز  و با حضور ۷۰۰ ورزشکار برگزار می شود.

فریبا افشون ادامه داد : والیبال، فوتسال، دو و میدانی، طناب کشی ،چوب کشی و هفت سنگ رشته هایی هستند که از نهم لغایت ۱۲ بهمن ماه برگزار می شود.

وی اظهار داشت: در این رقابت ها استعدادهای ویژه شناسایی و به فدراسیون معرفی خواهند شد.

دبیر هیات ورزش زورخانه ای فارس : مسابقات قوی ترین مردان ایران در تخت جمشید برگزار می  شود

دبیر هیات ورزش زورخانه ای و پهلوانی استان فارس اعلام کرد : مسابقات قوی ترین مردان ایران با نام گُردان گود  از بیست و چهارم بهمن ماه در حوالی تخت جمشید برگزار می شود.

سیروس حیدری افزود: پس از برگزاری مرحله مقدماتی در نهایت ۲۰ نفر از قوی ترین مردان ایران به مرحله نهایی راه یافتند که دربین آنها سید محمد قاسمی از استان فارس شرکت دارد.

وی اضافه کرد: همچنین مسابقات ورزش های زورخانه ای منطقه جنوب کشور به میزبانی شیراز در سالن پهلوان خلیل عقاب برگزار می شود و بازوبند پهلوانی نیز به امید نوروزی قهرمان کشتی فرنگی  المپیک ۲۰۱۲ لندن اهدا خواهد شد.

اخبار مرتبط