۲۷صدم درصد اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده در ورزش دایمی شد

تهران- ایرنا- مدیرکل امور مجلس وزارت ورزش و جوانان اعلام کرد که ۲۷صدم درصد از ۹ درصد اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده در حوزه ورزش دایمی شد.

«داوود عزیزی» روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در ماده ۹۴ قانون برنامه ششم توسعه، دولت مکلف شده بود که ۲۷ صدم درصد از ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده را برای توسعه ورزش مدارس، همگانی، فدراسیون بین‌المللی ورزش زورخانه‌ای،  کشتی پهلوانی، ورزش روستایی عشایری، زنان  و زیر ساخت‌های ورزشی به ویژه در حوزه جانبازان و معلولان اختصاص دهد.

وی ادامه داد: حال با توجه به اینکه اجرای این برنامه از سال ۹۶ شروع شده بود و در سال ۱۴۰۰ مقتضی می‌شد، بنابراین در لایحه مالیات بر ارزش افزوده در گزارش شور دوم ارجاعی که امروز در صحن علنی مجلس شورای اسلامی بررسی شده  در بند یک ماده ۴۱ آن، این حکم دائمی شده است و پس از تایید شورای نگهبان اجرا می‌شود.

مدیرکل امور مجلس وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت که نکته حایز اهمیت آن،  پرداخت از اعتبار مالیات بر ارزش افزوده به ورزش قهرمانی است.

عزیزی اعتبارات این حکم در لایحه بودجه سال ۹۹ در بخش هزینه‌ای ملی را حدود ۷۰۰ میلیارد تومان، بخش عمرانی- تملک دارایی ملی را ۶۹۵ میلیارد تومان و جدول ۱-۱۰ (بخش استانی) را نیز هزار و ۸۸۰ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود:  در مجموع سه هزار و ۲۷۵ میلیارد تومان اعتبار است که کمک قابل توجهی به ورزش دارد.

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری ۱۷ آذرماه امسال  لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور را تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد.   

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =