۳۴ تعاونی بدنبال سهم خواهی از خانه خلاقیت سنندج هستند

سنندج - ایرنا - معاون تعاون، اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی کردستان گفت: این معاونت بدنبال سهم گرفتن از خانه خلاقیت سنندج برای ۳۴ تعاونی فعال در حوزه صنایع دستی است و در این راستا انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در دست اقدام است.

علی اصغر عباسی روز چهارشنبه در گفت گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه در صورت تحقق این امر می توان به رونق و توسعه این تعاونی‌ها بیش از گذشته امیدوار بود، اظهار داشت: این تعاونی‌ها ۳۵۲ عضو دارند و موجب اشتغالزایی مستقیم برای ۳۵۴ نفر شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای بازسازی و آماده‌سازی این بنای تاریخی ۲۰ میلیارد ریال اعتبار اختصاص داده است، اضافه کرد: خانه خلاقیت صنایع دستی استان در عمارت مشیر دیوان سنندج واقع شده است.

عباسی یادآور شد: با انجام مراحل بازسازی و آماده‌سازی این بنا از سوی میراث فرهنگی، سازمان یونیدو نیز کارهای تجهیز این بنا را انجام می‌دهد و پس از طی این مراحل این عمارت به نهادها واگذار می‌شود.

معاون تعاون، اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی کردستان افزود: تعاونی‌ها به عنوان نهادهای اقتصادی و اجتماعی می‌توانند در اداره و راه‌اندازی خانه خلاقیت نقش موثری داشته باشند از این رو برای گرفتن سهم از این خانه برای تعاونی‌های صنایع دستی در دستور کار این معاونت است.

وی گفت: تهیه سند تحول بخش تعاون، حمایت از تعاونی های صادرات محور، ایجاد زنجیره ارزش در حوزه صنایع دستی استان، انعقاد تفاهم‌نامه‌های همکاری‌های مشترک تعاون با سایر ادارات و سازمان‌ها با هدف توسعه بخش تعاون از جمله سیاست ها و اولویت‌های جاری این معاونت در سال جاری است.

عباسی تاکید کرد: پروپزال طرح تحقیقاتی بررسی و زمینه‌یابی تشکیل تعاونی‌های صنایع دستی در شهرستان سنندج به تصویب اعضای اتاق فکر استان رسیده و در مراحل اجرایی و انجام شدن، است.

تعداد تعاونی‌های فعال استان یک هزار و ۸۳۹ تعاونی با ۱۶ هزارو ۲۴۸ نفر اشتغالزایی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =