۳۹ خانه برای مدجویان سیل‌زده چهارمحال وبختیاری احداث شد

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) چهارمحال وبختیاری گفت: امسال ۳۹باب مسکن شهری و روستایی برای مددجویان سیل‌زده زیرپوشش این نهاد احداث شد.

علی ملکپور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این مجموع ۳۶ واحد مسکونی در مناطق روستایی و ۳ واحد نیز در مناطق شهری احداث شده است.

به گفته وی ،در سیل فروردین ماه امساال، بیش از  یکهزار و ۷۵۴ واحد مسکونی دچار خسارت شدند که از این تعداد ۱۰۰ واحد مسکونی نیاز به بازسازی داشت.

وی، با اشاره به فعالیت امدادگران از نخستین ساعات وقوع سیل در مناطق حادثه دیده در استان ، اظهار داشت: پس از بررسی‌های انجام شده،مشخص شد تعداد ۳۹ واحد مسکونی تخریب و ۵۸ واحد نیز آسیب‌دیدگی زیادی داشتند.

ملکپور افزود:  برای ساخت مسکن مددجویان کمیته امداد در روستاها ۱۰۰میلیون ریال و شهرها ۱۵۰ میلیون ریال کمک بلاعوض و ۴۰۰میلیون ریال نیز تسهیلات ارزان قیمت مسکن در مناطق شهری و روستایی اعطا شد.

وی، با تاکید بر اینکه طرح بهسازی و نوسازی واحدهای مسکن روستایی از طرح‌های کمیته امداد در راستای تامین مسکن متناسب، مقاوم و بادوام روستایی برای مددجویان این نهاد است، از نیکوکاران و خیران خواست برای کسب اطلاعات بیشتر برای کمک به این طرح به سامانه "طرح نوسازی مسکن روستایی" مراجعه کنند.

به گفته وی، در سیل فروردین‌ماه امسال بیش از ۱۷۰ میلیاردریال به بخش‌های مختلف از جمله مسکن مددجویان، طرح‌های اشتغالزایی و زمین‌های کشاورزی و محل نگهداری احشام مددجویان زیرپوشش این نهاد خسارت وارد شد.

به گزارش ایرنا، هم اکنون ۳۹ هزار و ۹۷۲ خانوار با جمعیتی بیش از ۹۰ هزار و  ۱۷۷ نفر زیرپوشش خدمات کمیته امدادامام خمینی(ره) استان چهارمحال و بختیاری قرار دارند.

سیل فروردین ماه سال ۹۸ بیش از ۶ هزار میلیارد ریال به زیرساختهای چهارمحال و بختیاری خسارت وارد کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =