۱ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۱۲
کد خبرنگار: 1307
کد خبر: 83642685
۰ نفر

برچسب‌ها

میزان آلودگی خاک کرمانشاه مشخص می‌شود

کرمانشاه- ایرنا- معاون پایش اداره کل محیط زیست استان کرمانشاه اعلام کرد: نمونه‌برداری از خاک استان انجام شده و به زودی میزان آلودگی خاک در کرمانشاه مشخص خواهد شد.

«آذر ولی زاده» روز سه‌شنبه در نشستی خبری به مناسبت هفته هوای پاک در پالایشگاه نفت کرمانشاه، افزود: در حال نمونه‌گیری از خاک‌های آلوده در بخش‌های مختلف صنعتی و کشاورزی هستیم.

وی با بیان اینکه بخشی از دستگاه‌های پایش خاک محیط زیست پیش از این از کار افتاده بودند، گفت: این دستگاه‌ها دوباره به چرخه بازگشته‌اند و به زودی کار نمونه‌گیری از ۵۴ نمونه خاک را با کمک آنها آغاز خواهیم کرد.

معاون پایش اداره کل محیط زیست استان کرمانشاه توضیح داد: در این راستا از آزمایشگاه خاک سازمان جهاد کشاورزی نیز استفاده خواهیم کرد.

بر اساس اعلام اداره کل محیط زیست استان کرمانشاه، هوای این استان از ابتدای سال تاکنون هیچ روز خارج از استانداری را نداشته است.

آلودگی خاک قسمی از فروسایی زمین است که حضور مواد شیمیایی یا تغییرات دیگر در خاک باعث آن می‌شوند.

دلیل اصلی آلودگی خاک، فعالیت‌های صنعتی، مواد شیمیایی کشاورزی و دفع پساب‌ها هستند؛  هیدروکربن‌های آروماتیک چندحلقه‌ای مانند نفتالین، هیدروکربن‌های نفتی، حلال‌ها، فلزهای سنگین مانند سرب و جیوه و مجموعهٔ علف‌کش‌ها و آفت‌کش‌ها مهمترین مواد شیمیایی آلوده‌کننده خاک هستند.

به گفته کارشناسان محیط زیست آلودگی خاک با میزان صنعتی‌سازی و میزان استفاده از مواد شیمیایی نسبت مستقیم دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =