مسابقات زورخانه ای قهرمانی جهان؛ ایران صاحب سه مدال طلا شد

بجنورد- ایرنا- مسابقات زورخانه ای سومین دوره مسابقات قهرمانی جهان امروز (سه‌شنبه) پیگیری شد و نمایندگان ایران به سه مدال طلا و یک نقره دست یافتند.

در بخش میل‌بازی این رقابت‌ها پژمان سکونتی از ایران با کسب ۷۹۸ امتیاز و اختلاف زیاد نسبت به سایر رقبا در جایگاه نخست ایستاد و  مدال طلا کسب کرد. در این بخش ابراهیم حسین عراقی با ۳۷۹ امتیاز نایب قهرمان شد.

ورزشکاران آذربایجان و افغانستان  به طور مشترک سوم شدند.

در بخش چرخ تیز محمدرضا عبدالحسنی قهرمان شد و جابر صابری از عراق در جایگاه دوم قرار گرفت. در چرخ تیز نماینده آذربایجان به مدال برنز رسید.

اما در بخش کباده ورزشکار عراقی بالاتر از ملی پوش ایرانی قرار گرفت در این بخش جابر صابری عبدالامیر با کسب ۴۴۸.۵  امتیاز اول شد و سوران الله مرادی با ۴۳۰ امتیاز در جایگاه دوم قرار گرفت و صاحب گردن آویز نقره شد. مدال برنز این بخش هم به نماینده آذربایجان رسید.

آخرین بخش مسابقات زورخانه‌ای رقابت‌های میل سنگین بود که امین شهریاری به نمایندگی از ایران به رقابت با دیگر باستانی‌کارها پرداخت و در نهایت توانست با کسب ۵۹۰ امتیاز مدال طلا را از آن خود کند.

خیام از آذربایجان با ۳۹۱ امتیاز دوم شد و ورزشکار عراقی با ۲۸۲ امتیاز به برنز رسید.

در این بخش هفت ورزشکار حضور داشتند.

روز گذشته نیز مسابقات تیمی زورخانه ای پیگیری شد که مدال طلا به ایران رسید. همچنین یک دوره مسابقات به نام جام صلح دوستی در حاشیه این رقابت‌ها برگزار شد که تیم منتخب خراسان شمالی بالاتر از بنگلادش و افغانستان قهرمان شد.

با انجام مسابقات میل سنگین رقابت‌های ورزش زورخانه‌ای به پایان رسید و از ظهر امروز کشتی پهلوانی پیگیری می‌شود.

سومین دوره رقابت‌های ورزش زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی با حضور بیش از ۸۰ ورزشکار از ۲۰ کشور جهان در شهر بجنورد مرکز استان خراسان شمالی در حال پیگیری است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha