همرزم شهید: حاج قاسم نشان داد که پاسداری از اسلام بازنشستگی ندارد

همدان- ایرنا- یکی از همرزمان شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی گفت: سردار خوبی‌ها پس از سال‌ها تلاش و مقاومت در برابر ظلم و ستم استکبار جهانی از جهاد بازنشسته نشد و نشان داد که پاسداری از اسلام بازنشستگی ندارد.

سرهنگ محمد فتحی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: حیف بود که لقب زیبای شهید در کنار اسم «حاج قاسم» قرار نگیرد.

وی افزود: سردار بزرگ اسلام پس از سال‌ها مجاهدت و ایثارگری در لبنان، عراق، سوریه و ایران، در راه دفاع از مرقد مطهر امام حسین(ع)، در ۱۳ دی کار حسینی خود را به اتمام رساند.

سرهنگ فتحی اضافه کرد: زمانی‌که روح بلند مالک اشتر ولایت فقیه به همرزمان شهیدش پیوست، حسرت بازماندگان از قافله شهیدان را افزون کرد.

این همرزم سردار دل‌ها با اشاره به دوران دفاع مقدس بیان کرد: سردار سلیمانی یکی از فرماندهان مستشاری جمهوری اسلامی ایران بود که همراه با رزمندگان مقاومت، در دفاع از عتبات عالیات و مقدسات شب و روز نداشت.

فتحی ادامه داد: تیر ۱۳۶۱ من در عملیات بزرگ رمضان مقابل پاسگاه زِید عراق افتخار داشتم که هم‌رزم سردار بزرگ اسلام بودم و از نزدیک اخلاص، شرافت، روح آزادگی، آزادی طلبی، قلب سلیم، سلامت نفس، تبسُم مومنانه و تواضع مقتدرانه را در وجود وی دیدم.

وی گفت: سردار سلیمانی دل دریایی، روح آسمانی و صفای باطن داشت و او که از عاشورا روح شجاعت، ایستادگی و مقاومت را الهام گرفت، همواره آماده شهادت بود.

این رزمنده دوران هشت سال دفاع مقدس افزود: حاج قاسم هرگاه نام همرزمان شهیدش همچون شهیدان خرازی، باکری و کاظمی را می‌شنید، احساس دلتنگی و با گریه از دوستان شهیدش یاد می‌کرد.

سرهنگ فتحی بیان کرد: شهادت این مردِ میدان جهادِ فی سبیل الله، یک ستاره درخشان و بی‌غروب دیگری را بر آسمان کشور نشاند و صفحه تابناک دیگری از صدق وعده یک جامعه مجاهد را به تاریخ درخشان مقاومت‌ها و سلحشوری‌های کشور ایران اضافه کرد.

وی با بیان اینکه شهادت سردار دل‌ها نشاط معنوی و روح شهادت و ایثار را در کشور ایجاد کرد، شهادت این مرد بزرگ را موجب اتحاد بیشتر بین مردم و جریان‌های سیاسی داخلی دانست.

فتحی ادامه داد: در عملیات رمضان من به عنوان فرمانده دسته از گروهان یکم از گردان فتح در خدمت سردار سلیمانی بودم و درس‌های زیادی از وی آموختم که هر کدام می‌تواند برای گذر از پیچ‌های تاریخی درس مهمی باشد.

وی به بیان خاطراتی از سردار بزرگ اسلام در عملیات بزرگ رمضان پرداخت و گفت: در این عملیات که مقابل پاسگاه زِید عراق با گارد ریاست جمهوری عراق درگیر بودیم، تعداد زیادی از نیروهای ما زخمی و شهید شده بودند.

این همرزم سردار سلیمانی اظهار داشت: در این شرایط که عرصه بر رزمندگان لحظاتی تنگ شده بود، یکی از نیروها با صدای بلند فریاد زد چرا فرماندهان به فکر ما نیستند و امکانات و نیروهای پشتیبانی برای ما نمی‌فرستند.

سرهنگ فتحی افزود: در این حال یکی دیگر از رزمندگان در جواب او گفت دوستان عزیز اگر دقت کنید در گوشه سمت چپ یکی از خاکریزهای مثلثی شکل همان رزمنده‌ای که چفیه بر سرش بسته و در لَجمن (لبه جلویی منطقه نبرد) قرار گرفته است، برادر حاج قاسم سلیمانی فرمانده تیپ ۴۱ ثارالله است.

وی بیان کرد: اینجا بود که روحیه رزمندگان چندین برابر شد و توانستند مقابل چندین پاتک سنگین دشمن را بگیرند.

این فرمانده دوران دفاع مقدس خاطرنشان کرد: با این توضیح می‌توان گفت که سردار سلیمانی هم بر دل‌ها فرماندهی می‌کرد و هم در منطقه نبرد بر نیروها امامت می‌کرد و همیشه خود جلوی نیروها در عملیات‌های سخت قرار می‌گرفت.

سرهنگ فتحی با بیان این شعر «ما و مجنون همسفر بودیم در دشت جنون، او به مطلب‌ها رسید و ما هنوز آواره‌ایم» یاد سردار سلیمانی را گرامی داشت و راهش را پر رهرو آرزو کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =