اشتری: پلیس تحت تاثیر تهدید باندهای فساد اقتصادی قرار نمی‌گیرد

تهران- ایرنا- فرمانده نیروی انتظامی گفت: پلیس با برنامه مدون در زمینه مبارزه با شبکه و باندهای فساد اقتصادی برخورد می‌کند و افرادی که در این زمینه ماموران ما را تهدید می‌کنند، بدانند، تهدیدات آن‌ها اثری ندارد و پلیس با انگیزه بیشتر و روحیه جهادی به کار خود ادامه می‌دهد.

سردار حسین اشتری روز سه شنبه در حاشیه همایش نقش امنیت در اقتصاد ملی و رونق تولید در جمع خبرنگاران افزود: اولویت پلیس برخورد با شبکه‌ و باندهای سازمان‌یافته در حوزه فساد اقتصادی است براین اساس دستگاه قضا به خصوص شخص رئیس قوه قضائیه از نیروی انتظامی حمایت می کند. اقدامات انجام شده در مبارزه با باندهای سازمان یافته و شبکه‌ها در حوزه فساد اقتصادی در دستور کار نیروی انتظامی است و اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده اما کفایت نمی‌کند. باید بیشتر تلاش کرد و حمایت ها نیز افزایش یابد.

وی با اشاره به آغاز فعالیت پلیس امنیت اقتصادی در سال جاری، افزود: پلیس امنیت اقتصادی در این مدت کوتاه فعالیت خود توفیقات خوبی داشته که از آن جمله می توان به رسیدگی به پرونده‌های بزرگ و کوچک اشاره کرد.

اشتری اضافه کرد: بیش از ۵۰ درصد در تشکیل پرونده‌های کلان نسبت به سال گذشته پیشرفت داشته‌ایم که با هماهنگی مردم، دست اندرکاران اقتصادی، قوه قضائیه و اشرافیت پلیس، مبارزه و مقابله جدی و مقتدرانه با فساد اقتصادی صورت گرفته است.

وی با اشاره به استقرار پلیس گمرک در ۱۳ گمرک اشاره کشور، گفت: در ماه‌های آینده استقرار پلیس در سایر گمرکات کشور را شاهد خواهیم بود. از سوی دیگر شناسایی و مقابله با مفسدان اقتصادی بهتر از گذشته در حال انجام است.

اشتری درباره برخورد پلیس با یقه سفیدها، گفت: باندهایی را که همکاران بنده شناسایی و برخورد کردند، متشکل از افراد مختلفی بود؛ همچنین کسانی که از جانب برخی از دستگاه‌ها حمایت می‌شدند که توسط دستگاه قضا با آنها برخورد کردیم.فرمانده نیروی انتظامی گفت: باید همه دستگاه‌های ذی‌ربط در حوزه اقتصادی با پلیس همکاری کنند چرا که به حمایت قضایی پلیس از سوی شخص رئیس قوه نیاز داریم که البته این حمایت انجام شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =