بیش از ۲ هزار  پرونده گرانفروشی در تعزیرات حکومتی کردستان تشکیل شد

سنندج‌ - ایرنا - مدیر کل تعزیرات حکومتی استان کردستان گفت: تخلف گرانفروشی از سوی اصناف با ۲ هزار و ۲۲۱ پرونده بیشترین حجم پرونده‌های امسال تعزیرات حکومتی کردستان را به خود اختصاص داده است.

سید نجیم حسینی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: عدم درج قیمت کالا و حمل کالای قاچاق به ترتیب و بعد از گرانفروشی بیشترین پرونده‌های تعزیرات حکومتی را تشکیل می‌دهد.

وی اضافه کرد: ۱۰ هزار و ۳۰۸ فقره پرونده به شعبات بدوی تعزیرات حکومتی استان کردستان ارجاع شد که از این تعداد ۱۰ هزار و ۹۹ فقره پرونده پس از رسیدگی و صدور حکم مختومه شده است.

حسینی  با بیان اینکه تعداد ۶ هزار و ۵۶۷ فقره پرونده به شعبات اجرای احکام این دستگاه ورود پیدا کرد و تعداد ۶ هزار و ۵۴۲ فقره پرونده مختومه شده است، افزود: کل وصولی ریالی تعزیرات حکومتی استان کردستان از پرونده‌ها امسال ۱۶۰ میلیارد و ۴۵ میلیون و ۳۵۵ هزار ریال است.

حسینی  یادآور شد: واحد گشت سیار تعزیرات حکومتی استان کردستان به همراه سایر دستگاه‌های دخیل در امر نظارت بر بازار از جمله بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی یک هزار و ۳۸۲ بازرسی در استان انجام و ۷۵۲ پرونده را در راستای برگزاری گشت‌ها تشکیل داده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =