انتقاد شورای اصلاح‌طلبان همدان از ردصلاحیت داوطلبان نمایندگی

همدان- ایرنا- شورای اصلاح‌طلبان استان همدان با صدور بیانیه ای درباره انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی از وضعیت بررسی صلاحیت‌ها و رد صلاحیت‌ها انتقاد کرد و از ارائه نکردن لیست با توجه به نبود نامزد شاخص اصلاح‌طلب در این استان خبر داد.

در بخشی از این بیانیه که روز سه شنبه در اختیار ایرنا قرار گرفت، آمده است: شورای اصلاح طلبان استان همدان بر اساس شناخت و آگاهی کامل از شرایط ویژه کشور، کماکان اعتقاد راسخ دارد که اگر همه مردم در شرایطی برابر و مبتنی بر فصل حقوق مردم در قانون اساسی، اصول مردم سالاری، حقوق و آزادی های مدنی از حق انتخاب شدن و انتخاب کردن برخوردار بوده و بتوانند نمایندگان واقعی خود را برای مجلس انتخاب نمایند، سالم ترین و کارسازترین مسیر برون رفت از شرایط جاری و آتی را در اختیار نظام قرار خواهند داد.

«این رویداد عظیم که ارکان حاکمیت مردم را قوام و دوام می بخشد، تجسم عینی و نماد تاریخی سخنان گرانقدر امام خمینی (ره) است که فرمودند"مجلس در راس امور می باشد"».

نویسندگان این بیانیه معتقدند که در سال های گذشته و دوره اخیر، جمع کثیری از شایستگان و دلسوزان انقلاب و نظام از گردونه قانون گذاری کنار گذاشته شده اند.

در بخش دیگری از این بیانیه با یادآوری اینکه «تحکیم وحدت ملی از طریق احترام و به رسمیت شناختن حقوق شهروندان، مهم ترین عامل در تامین منافع ملی کشور است»، آمده است: با توجه به رد صلاحیت چهره های شاخص اصلاح طلب توسط هیات های نظارت و اجرایی، این شورا اعلام می کند که در شرایط فعلی امکان ارائه لیست نامزدهای اصلاح طلب مورد حمایت برای مجلس شورای اسلامی وجود ندارد.

نویسندگان این بیانیه یادآور شده اند: در صورتی که تصمیم گیران و تصمیم سازان با درک درستی از منافع ملی شرایط مناسبی را فراهم و در اقدامات خود تجدید نظر اساسی کرده و راه را برای حضور حداکثری مردم در انتخابات فراهم کنند، در حوزه هایی که نامزدهای شاخص اصلاح طلب وجود داشته باشند، به مردم معرفی خواهیم کرد. 

پس از بررسی صلاحیت داوطلبان نمایندگی همدان در هیات نظارت بر انتخابات، ۱۲۸ تن رد صلاحیت و ۱۱۷ تن صلاحیتشان احراز نشد.

استان همدان با یک میلیون و ۷۶۰ هزار نفر جمعیت، ۱۰ شهرستان و هفت حوزه انتخابیه اصلی، ۹ کرسی در مجلس شورای اسلامی دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha